.

 

 

 

 

Następnego dnia po memoriale im. Jeana- Claude Salou W  02.12.br. w hali hipicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się II Halowe Grand Prix miasta Leszna pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Uroczystości otwarcia turnieju dokonał Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM w Lesznie Tomasz Szymański życząc zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 84 dwuosobowych drużyn. Podobnie jak dzień wcześniej na memoriale pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Ciechanowa, Wrocławia, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Żywca, Oławy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Boguszów Gorce, Liskowa oraz z Leszna. W imprezie wystąpili także zawodnicy z Francji i Ukrainy. 

 

Po trwających ponad 8 godzin zawodach, w bardzo wyrównanych pojedynkach pierwsze miejsce zdobył dublet w składzie: Paweł Pieprzyk z Sokoła Wrocław, Dawid Wojciechowski z UPKS Łódź.  Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w 6 pojedynkach, podobnie zresztą jak następnych pięć drużyn. O kolejności ,,pierwszej szóstki” zadecydował Bucholtz. Drugie miejsce zajęli gracze z Liskowa: Konrad Broniecki, Marek Broniecki. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie ze Śremu, w której grali Marek Maćkowiak, Leszek Złotowski. Bardzo dobre IV miejsce zajęli zawodnicy gospodarzy, Klubu Petanque Leszczynko w składzie Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak. V miejsce przypadło drużynie w składzie: Mateusz Wojna ze Śremu, Rafał Teufel z Myślenic. VI miejsce zdobyła drużyna z Warszawy w składzie: Mirosław Kurek, Marcin Kurek. Zawodnicy drużyn stojących na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Leszna. Zawodnicy zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy. 

 

Ponadto, Dyrektor Oddziału ,,OBI” w Lesznie pan Bartosz Kleiber ufundował dla 6 najlepszych juniorów startujących w zawodach nagrody niespodzianki.

 

W przerwie zawodów Prezydent Miasta Łukasz Borowiak życzył zawodnikom miłych wrażeń z pobytu w naszym mieście, deklarując jednocześnie potrzebę wybudowania w Lesznie krytego obiektu umożliwiającego grę w petanque. Słowa prezydenta spotkały się z żywą reakcją i gorącymi oklaskami ze strony uczestników turnieju. Prezydent Łukasz Borowiak dodał, że potrzeba czasu i wielu działań aby ten projekt właściwie przygotować do realizacji. Poinformował, także że wszelkie działania dotyczące projektu konsultować będzie z radnym miasta Leszna Krystianem Maćkowiakiem, na codzień aktywnym zawodnikiem gry w bule.

 

Prezes KPL Romuald Ratajczak w towarzystwie sekretarza klubu Krystiana Maćkowiaka wręczył Prezydentowi Leszna Łukaszowi Borowiakowi okolicznościowy grawerton za pomoc w krzewieniu i rozwoju petanque w Lesznie.

 

Warto dodać, że Halowy turniej Grand Prix podobnie jak dzień wcześniej Memoriał cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zawodników. Rozegrane turnieje halowe w Lesznie należą bezsprzecznie do największych turniejów halowych w kraju i jednych z największych w Europie.

 

Zawody przebiegały w duchu ,,fair play”, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Prezes KLP Romuald Ratajczak zapowiedział potrzebę kontynuacji turniejów halowych w przyszłym roku.

 

Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

 

       W dniu 01.12.br. w hali hipicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał im. Jean- Claude Salou w petanque. Francuz Jean Claude Salou był członkiem Klubu Petanque Leszczynko, jednym z prekursorów rozwoju petanque w naszym mieście. W grudniu 2016 roku zmarł po ciężkiej chorobie. Minutą ciszy uczczono pamięć wielkiego gracza i przyjaciela braci kulkowej. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała wdowa Bernadeta Pawlicka w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

        W memoriale wystartowała rekordowa liczba 198 zawodników, podzielonych na 66 trzyosobowych drużyn. Pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Myślenic, Żywca, Boguszów Gorce, Oławy, Bydgoszczy, Poznania, Lubonia, Śremu, Liskowa, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Kaliska oraz z Leszna. W imprezie wystartowali także zawodnicy z Francji oraz Ukrainy.                                                     

        Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, po bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju w składzie: Rafał Kaczmarek, Tomasz Grzelak (zawodnicy z Liskowa) wzmocniona Sergiuszem Gądkiem z Boguszów Gorce. Zdobywcy pierwszego miejsca wygrali na dystansie 7 rund (każda po 60 minut) 6 pojedynków, podobnie zresztą jak kolejne cztery zespoły. O kolejności miejsc zadecydował system Bucholza. Drugie miejsce zajęli: Daria Chmiel, Marcin Chmiel z Dębicy oraz Rafał Teufel z Myślenic. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie w składzie Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz (zawodnicy z Białegostoku) oraz Michał Zaniewski z Warszawy.

Bardzo dobre V miejsce wywalczył zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Rafał Grzelczak wspólnie z kolegami Przemysławem Bronkiem i Markiem Munikowskim z Wrocławia.

       Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Bernadety Pawlickiej Puchar Memoriału. Drużyny od miejsca I do VI otrzymały okazałe puchary oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora imprezy firmę MPbud Pawła Matysika. Najmłodsi zawodnicy turnieju: Zuzanna Szulc z Katowic oraz Flip Walkowiak z drużyny gospodarzy otrzymali nagrody finansowe od przedsiębiorcy Jerzego Szwałka, który także dostarczył 100 bochenków chleba na zawody.

        Po zakończeniu dekoracji najlepszych zawodników memoriału odbyło się losowanie 25 nagród wśród wszystkich zawodników turnieju. Nagrody sponsorowała leszczyńska firma ,,Torra” oraz Klub Petanque Leszczynko.                                                        

    Organizatorem memoriału był Klub Petanque Leszczynko. Turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, do której głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa. Obserwatorem zawodów z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Tadeusz Obuchowski z Jedliny.

        Według zdecydowanej większości zawodników istnieje potrzeba kontynuacji imprezy w przyszłym roku.  

 

 

 

 

 

 

 

 

      W dniu 14.10. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano V Turniej Przyjaciół w petanque. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w imprezie wzięło udział aż 37, dwuosobowch ekip, reprezentujących  czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. W zawodach uczestniczyli gracze z Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Wałbrzcha, Jedliny, Dzierżoniowa, Oławy, Śremu, Lubonia, Góry Sląskiej, Liskowa, Żar, Boguszów Gorce oraz z Leszna. Gospodarzy turnieju, członków Klubu Petanque Leszczynko, reprezentowało 8 dubletów. Turniej przebiegał w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Pojedynki były zacięte, stały na wysokim poziomie technicznym. Warto dodać, że o kolejności drużyn na podium zadecydował Bucholz (system gry w bule) , gdyż 3 drużyny miały po 6 zwyciętw po rozegraniu 7 rund.  Po trwającym blisko 8 godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie Paweł Pieprzyk (Sokół Wrocław), Dawid Wojciechowski (Bula Kalonka Łódź). II miejsce na podium zajęła drużyna reprezentowana przez Kamila Ladaczka (Sokół Wrocław) i Artura Kałużnego z klubu Sudety Petanque Boguszów Gorce. III miejsce zdobyła drużyna z Jedliny, w której grali Jerzy Siara i Daniel Siara. Bardzo dobre IV miejsce zdobyła drużyna gospodarzy reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka i Georgesa Burtina.
Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy a zawodnicy zajmujące miejsca od IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Sędzią głównym zawodów był Marek Maćkowiak ze Śremu a sędzią technicznym Wiesław Tabaka z Leszna.
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zgromadził wielu kibiców gry w bule z Leszna oraz najbliższej okolicy.
Duże zainteresowanie turniejem,dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju, wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.
 
Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko

 

 
 

 

         W dniu dzisiejszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VII Piknik Rodzinny - Niedziela z bulami. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowało aż 18 dwuosobowych zespołów, wywodzących się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko oraz mieszkańców pobliskiego osiedla ,,Zielone Światło". Zawody trwały około 5 godzin, w trakcie, których przeprowadzono pięć rund systemem bucholtza. Zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami, wprowadziły zawodników oraz kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy. Pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna ,,Bystry" w składzie Henryk Bystrzycki, Bogdan Pewny, która wygrała wszystkie pięć rund zawodów. Drugie miejsce wywalczyła ekipa,,Maćki", w której grali Danuta Andrzejczak i Krystian Maćkowiak. Na trzecim miejscu na podium stanęli gracze zespołu,, Szadoki" w składzie Krystyna i Ryszard Żyski.  

Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

         W konkursie rzutu precyzyjnego bulami, dla dzieci i młodzieży I miejsce wywalczył Adrian Twardowski, II miejsce zdobył Mateusz Urbańczyk, III miejsce zajął Błażej Twardowski, IV miejsce zdobyła Patryk Łagoda, V miejsce Kamila Łagoda, VI miejsce Nikola Dudek. Młodzi zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy, dodatkowo 1o najlepszych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe. Sędzią głównym zawodów był Piotr Maciejewski z Gostynia a pomagał mu Krzysztof Kawczyński z Leszna.

 

 

 


Zawody były bardzo sprawnie przeprowadzone, przebiegały w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pikniku, jak również kibice mogli korzystać  z poczętunku gastronomicznego.

Organizatorami turnieju oraz sponsorami pucharów, nagród rzeczowych byli: 
Biuro ds. Uzależnień Urzędu miasta Leszna 
Spółdzielnia Mieszkaniowa"Zielone Światło" 
Klub Petanque Leszczynko.

 

 

            W dniach 23-24.06.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Dubletów w petanque. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 96 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące sprawili, że w imprezie uczestniczyło ponad 200 osób. Pojawili się gracze z Białegostoku, Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Dębicy, Wrocławia, Katowic, Poznania, Żywca. Wałbrzycha, Liskowa, Chojnic, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Oławy, Świdnicy, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Chojnic oraz Kaliskiej. W imprezie wystąpiło także 8 drużyn z Klubu Petanque Leszczynko. Można zażartować, że  leszczyński bulodrom ,,pękał w szwach”, część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan.                           

Po odegraniu hymnu narodowego, uroczystości otwarcia dokonał Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak życząc zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play”.

           Po trwających ponad 10 godzinach zawodach i rozegraniu 7 rund pierwszego dnia, do części finałowej Mistrzostw, w następnym dniu, zakwalifikowano 16 najlepszych zespołów.  Ta część zawodów odbywała się już systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach, pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrzów Polski Dubletów wywalczyła drużyna z Żywca w składzie: Marek Lach, Szymon Kubiesa. Złoci medaliści w finale pokonali 13:5 drużynę, w której grali zawodnik z Katowic Karol Szulc i gracz z Myślenic Grzegorz Kurowski. Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli Konrad Broniecki z Liskowa i Dominik Majda z Nysy. Dublet ten w zaciętym pojedynku pokonał drużynę w której grała reprezentantka Klubu Petanque Leszczynko: Kinga Cieślawska i jej partnerka, zawodniczka z Gdańska Anna Szubielska. Warto dodać, że dublet ten pokonał w zawodach ponad 80 drużyn, w których grali mężczyźni.   

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji zwycięzców mistrzostw dokonywał Wiceprezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak w towarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

          Mistrzostwa Polski Dubletów były współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.  

          Dużą pomoc w organizacji zawodów okazały także spółki miasta Leszna: Miejski Zakład Zieleni, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Wydział Inwestycji UM oraz sponsorzy imprezy: Zakład kominiarski Jerzego Szwałka, spółka MP bud - Paweł Matysik oraz zakład mechaniki pojazdowej Arkadiusza Gintera z Świerczyny.

Wszystkim sponsorom oraz władzą miasta serdecznie dziękujemy. 

 

 

 

 

VI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque.

             W dniu 10.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej VI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

 

 

                  W godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.
             O godzinie 10:00, przy ,,dużej spiekocie" rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.  
             W turnieju wzięło udział 20 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
             Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
                Turniej rozegrano systemem pucharowym.
           Po trwających ponad 5 godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Witka" reprezentowana przez Macieja Kiepscha i Jerzego Szwałka. W finałowym pojedynku złoci medaliści pokonali zespół ,,Szadoki" (Krystyna Żyska, Ryszard Żyski) 13:7. W walce o trzecie miejsce zespół Janaqul (Jankowki Andrzej, Krystian Maćkowiak) pokonał ekipę Łysolki (Roma Sterna, Grzegorz Sterna) 13:8. Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy, przechodni Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczył Artur Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
       
       Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, a za miejca IV - VI okolicznościowe statuetkii, ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna. Najmłodzy uczestnik zawodów 8-letni Jaś Marciniak, wnuk patrona Memoriału otrzymał nagrodę niespodziankę.
            Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie"Linum". W dniach 23-24.06. br. leszczyński klub jest organizatorem Mistrzostw Polski w dubletach. W imprezie spodziewany jest udział ponad 200 zawodników reprezętujących 35 kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.
              Memoriał Wojciecha Marciniaka był współfinansowany przez Urząd Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

VII Mistrzostwa Leszna szkół podstawowych i ponadpodstawowych w petanque.

 

          W dniu dzisiejszym, przy przepięknej, słonecznej pogodzie na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskiej odbyły się VII Mistrzostwa Leszna szkół podstawowych i ponadpodstawowych w petanque.

          Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie Wioletta Lewandowska oraz radni miasta Leszna: Bernardyna Kaźmierczak i Krystian Maćkowiak. 

Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

         Drużyny występowały w 3 lub 4 osobowych składach. W zawodach wzięły udział cztery zespoły w kategorii szkół podstawowych i pięć zespołów w kategorii szkół ponadpodstawowych. Ogółem w mistrzostwach uczestniczyło 30 uczniów leszczyńskich szkół pod opieką nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do mistrzostw w petanque.

         Po trwających ponad 4 godziny zawodach, w kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12, wygrywając dwa pojedynki i jeden remisując. W drużynie zwycięzców występowali: Maja Szerszeń, Maja Waśkowiak, Maja Dopera. Do zawodów złotą drużynę przygotowywała Inga Matecka. Srebrne medale wywalczyła druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w składzie: Daria Knasik, Ola Pawłowska, Nikola Skoracka oraz Zuzanna Ratajczak.                                                      III miejsce na podium zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 5, w której grali: Błażej Twardowski, Norbert Łapiński i Mikołaj Przybylski.

         W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła, sprawiając bardzo dużą niespodziankę, drużyna Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Specjalnych. Złote medale zdobyli: Anna Krysiak, Paulina Błażejczak, Mikołaj Reich oraz Barbara Kołakowska. Drużynę do mistrzostw przygotowywał Jakub Ratajczak.                       Drugie miejsce wywalczyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Wiktoria Spławska, Zuzanna Skopińska, Natalia Kubiaczyk i Marta Janowicz.                       Trzecie miejsce na podium przypadło ekipie z Zespołu Szkół Specjalnych w składzie: Kamil Wojcieszyk, Patryk Matecki, Paweł Dolczewski.

        Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a zawodnicy medale i nagrody rzeczowe. Drużyny zajmujące miejsca poza podium otrzymały okolicznościowe statuetki a zawodnicy także nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy uczestniczący w zawodach jak również licznie przybyli kibice otrzymali pamiątkowe buttony dotyczące rozgrywanych mistrzostw.

         Nagrody rzeczowe ufundowali sponsorzy mistrzostw: Urząd Miasta Leszna, radni miejscy: Bernardyna Kaźmierczak, Krystian Maćkowiak, firmy: OBI, Sportgang, Libra, Bank Zach WBK S.A. oraz MZWiK.

        W przerwie zawodów, organizatorzy mistrzostw, zafundowali graczom oraz kibicom ciepły posiłek gastronomiczny.

 

        Zawody przebiegały sprawnie, w sportowej rywalizacji, dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy mistrzostw widzą potrzebę ich kontynuacji w przyszłym roku. 

 

  W dniu 27.05.2018 br. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano IX  Mistrzostwa Wielkopolski w petanque pod patronatem Prezydenta miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Wiceprezydent Leszna dr Piotr Jóźwiak w twarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
           Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały aż 43 zespoły reprezentująceh zawodników z Wrocławia,  Poznania, Łodzi, Gorzowa, Liskowa, Lubonia, Jedliny, Śremu, Oławy, Gostynia, Mieczowa i Góry Śląskiej.  Na starcie mistrzostw stanęło także 9 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 8 godzinach emocjonujących zawodach okazało się, że pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła drużyna z Liskowa reprezentowana przez Rafała Kaczmarka i Roberta Hojnackiego. Medale srebrne zdobyli mieszkńcy Śremu: Grażyna Wojciechowska i Paweł Pieprzyk. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy z Wrocławia: Kamil Ladaczek, Ludwik Gułaj. Zawodnik  gospdarzy - Edward Kołodziński w parze z Grzegorzem Ladaczkiem zdobył bardzo dobre szóste miejsce.
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko. Gracze za miejsca IV - VI otrzymali pamiątkowe statuetki. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali od firmy ,,Obi" cenne nagrody rzeczowe.
           Należy nadmienić, że podczas rozgrywanych zawodów wizytę złożył Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, który dopingował miejscowych zawodników. Interesował się również stanem przygotowań do Mistrzostw Polski dubletów, które w dniach 23-24 czerwca br odbędą się na leszczyńskim ,,Linum". 
           Mistrzostwa Wielkopolski, pomimo, że w tym czasie w Lesznie odbywało się wiele innych ciekawych imprez sportowo - rekreacyjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników gry w bule z Leszna i okolicy.
           Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Tadeusza Obuchowskiego z Jedliny oraz sędziego głównego zawodów Piotra Milickiego ze Śremu.
Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

             W dniu 13.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano VII Indywidualne Mistrzostwa Miasta Leszna w petanque.  

            W turnieju wystartowało rekordowa liczba 90 zawodników. Gracze startujący w Mistrzostwach Leszna to ścisła czołówka krajowa.  W Lesznie pojawili się gracze z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Katowic, Gorzowa, Bolesławca, Boguszów Gorce, Oławy, Poznania, Lubonia, Śremu, Mieczowa, Liskowa, Góry Śląskiej, Nysy, Żywca, Myślenic, Gostynia oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

            W Mistrzostwach wystąpiła także reprezentantka Brazylii Jasi Pereira oraz zawodnik z Ukrainy, Artem Dmytrenko.    

            Po trwających ponad 7 godzin, bardzo emocjonujących zawodach, pierwsze miejsce zdobył wielokrotny Mistrz Polski Rafał Kaczmarek z Liskowa. Gracz ten na dystansie siedmiu rund zwyciężył w 6 pojedynkach. Taką samą ilość zwycięstw posiadali także: zdobywca drugiego miejsca Jakub Grzybowski z Żywca oraz zdobywca brązowego medalu, zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Edward Kołodziński. O kolejności na podium zadecydowały małe punkty (system Bucholza). Warto dodać iż bardzo dobre czwarte miejsce w Mistrzostwach Leszna zdobył inny gracz gospodarzy Rafał Grzelczak, który także wygrał 6 pojedynków, podobnie jak zajmujący 5 i 6 miejsca Jędrzej Śliż z Żywca i Kamil Ladaczek z Wrocławia. Jak łatwo zauważyć ,,Bucholtz był w roli głównej” przy przyznawaniu miejsc w Mistrzostwach Leszna.

            Zawodnicy stojący na podium udekorowani zostali pucharami, medalami a gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

           Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

     Sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiła, że turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.  

          Już za dwa tygodnie t. j. 27.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędą się IX Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

           W dniu 01.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano IV Nocny Turniej o Puchar Prezesa Klubu Petanque Leszczynko.  

           W turnieju wystartowało aż 51 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania,  Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce,  Oławy, Poznania, Lubonia, Śremu, Mieczowa, Liskowa, Góry Śląskiej oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko. 

             Po trwających ponad 10 godzin zawodach, (turniej zakończył się po godz. pierwszej w nocy) pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez graczy z Liskowa w składzie Konrad Broniecki, Robert Hojnacki. Drużyna ta na dystansie dziewięciu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. Warto dodać, że po rozegraniu 5 rund systemem Bucholza i wyznaczeniu 16 najlepszych drużyn dalszy ciąg rozgrywek odbywał się systemem ,,fair play”. Zespół z Liskowa w finale pokonał drużynę z Wrocławia grającą w składzie: Kamil Ladaczek, Ludwik Gułaj w stosunku 13:2.  W meczu o trzecie miejsce na podium, ekipa ze Śremu w składzie Jacek Boiński, Piotr Sobolewski pokonała dublet gorzowski: Maciej Hańczuk, Przemysław Broniek po wyczerpującym pojedynku 13:6. 

               Najlepsza drużyna gospodarzy, reprezentowana przez Henryka Łuczaka i Janusza Łukaszewskiego zajęła dobre szóste miejsce.    

          Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

            Turniej, szczególnie pierwsza faza pojedynków, cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Były możliwe do przeprowadzenia w późnych godzinach nocnych dzięki oświetleniu bulodromu ,,Linum” lampami ledowymi. Warto dodać, że trzy lata temu Klub Petanque Leszczynko zwyciężył w organizowanym konkursie na budżet obywatelki miasta Lesznie, w wyniku czego założono na obiekcie nowoczesne oświetlenie. 

             Już za dwa tygodnie t. j. 13.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędzie się turniej open, singli o Mistrzostwo Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           W dniu 8.04.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano Turniej Wiosny o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 72 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Chojnic, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Żywca, Krakowa, Oławy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Mieczowa, Liskowa oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

       Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez graczy z Liskowa w składzie Rafał Kaczmarek, Robert Hojnacki. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. O kolejnych miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do drużyny ze Śremu Leszka Klinowskiego i Zbigniewa Jernasia, którzy zajęli drugie miejsce. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie z Dzierżoniowa w składzie: Dawid Fabisiak, Patryk Handwerker. Najlepsza drużyna gospodarzy, w składzie: Georges Burtin, Krystian Maćkowiak zajęła dobre siódme miejsce.

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy, nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik, Krzysztof Adamczak oraz prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

 

          Turniej Wiosny cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. 

 

 

 

 

W dniu 03.02.br. w hali sportów konnych przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się VIII Halowy turniej w petanque o Puchar PFP.
           Turniej zgromadził ścisłą czołówkę polskich miłośników gry  bule oraz drużyny z zagranicy. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 54 trzyosobowych drużyn. Pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Poznania, Wałbrzycha, Liskowa, Chojnic, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa oraz z Leszna. W imprezie wystąpiły także ekipy z Czech, Szwecji oraz Francji.

           Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach i bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna składzie: Jerzy Siara, Daniel Siara,(zawodnicy z Jedliny) wzmocniona graczem z Dzierżoniowa Ryszardem Kowalskim, która na dystansie siedmiu rund zwyciężyła podobnie jak trzy następne drużyny w 6 pojedynkach. O kolejności na podium decydowały punkty Bucholtza. Drugie miejsce w turnieju zajęli gospodarze, reprezentanci Klubu Petanque Leszczynko: Krystian Maćkowiak, Georges Burtin oraz uzupełniający skład Kazimierz Jacak z klubu Liskowiak w Liskowie.  Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie składającej się z zawodników polskiej kadry, w której grali Rafał Grzelczak, Paweł Pieprzyk oraz Dawid Wojciechowski. 
          Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Prezesa Polskiej Federacji Petanque Marka Munikowskiego okazały, przechodni Puchar PFP. Drużyny od miejsca I do III otrzymały okolicznościowe puchary oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali także medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy.
          Na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy - firmy Tora z Leszna  oraz Teriel z Gostynia.

 

 

 

         Następnego dnia po Halowym turnieju o Puchar PFP t. j. 04.02.br. w hali hippicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się
VIII Halowe Grand Prix w petanque o Puchar Starosty Leszczyńskiego.

        Uroczystości otwarcia turnieju dokonał Wice Starosta Leszczyński Rober Kasperczak życząc zawodnikom dużo przyjemności z gry w duchu fer play.

           W turnieju wystartowała rekordowa liczba 76 dwuosobowych drużyn. Turniej ten jest zdecydowanie największym turniejem halowym w Polsce oraz jednym z największych tego typów turniejów w Europie.

       Podobnie jak dzień wcześniej na zawodach pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Liskowa oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko. W imprezie wystąpili także zawodnicy z Francji, Czech oraz Szwecji.

         Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył dublet reprezentowany przez graczy z Warszawy: Tomasza Milanowskiego i Artema Dmytrenko. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła, podobnie jak kolejne cztery drużyny w 6 pojedynkach. O miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do Warszawiaków. Drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanue Leszczynko wspólnie z graczem ze Śremu Stefanem Bartkowiakiem. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie, w której grali Konrad Broniecki z Liskowa i Tomasz Korniłowicz z Białegostoku.

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy. 

           Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywał Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

        Halowy turniej Grand Prix, podobnie jak dzień wcześniej Halowy turniej o Puchar PFP, cieszył się zainteresowaniem kibiców z Leszna i najbliższej okolicy. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

      Miasto Leszno ,,urósło” do roli stolicy polskiej halowej petanque.

 

 

 

 

 

 

 

 

      W dniu 02.12.br. w hali hippicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał im. Jean- Claude Salou pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. W memoriale wystartowała rekordowa liczba 50 trzyosobowych drużyn. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, pierwsze miejsce zdobyła faworyzowana drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju:Marcina Rutkowskiego, Tomasza Lipczyńskiego i Dawida Wojciechowskiego. Drugie miejsce zajęli: Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz oraz Michał Zaniewski. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie ze Śremu, w której grali Stefan Bartkowiak, Janusz Stępniak oraz Sławomir Łuszczewski. Prezes naszego Klubu korzystając z okazji wręczył ,,Statuetki Złotego Bulonisty" przedsiębiorcom wspomagającym rozwój Klubu Petanque Leszczynko. Statuetki otrzymali: właściciel francuskiej firmy ,,MIL REMORQUES" Sylvin Millot, przedsiębiorca Aleksander Dolczewski oraz właściciel firmy MPbud Paweł Matysik.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Następnego dnia po Memoriale im. Jeana- Claude Salou w dniu 03.12.br. w hali przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się Halowe Grand Prix miasta Leszna.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 69 dwuosobowych drużyn. W imprezie wystąpili oprócz graczy z Polski także zawodnicy z Francji i Ukrainy. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, pierwsze miejsce zdobył faworyzowany dublet, reprezentanci kraju: Tomasz Lipczyński, Marcin Rutkowski. Drugie miejsce zajęli gracze z Białegostoku: Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie gospodarzy, w której grali Kinga Cieślawska i Rafał Grzelczak. Zawodnicy drużyn stojących na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firme ,,OBI” - Oddział w Lesznie. Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.