Nie umilkły jeszcze echa zakończonych mistrzostw o Puchar Polski Mikstów  w petanque a już następnego dnia t.j. 01.10.br. na bulodromie ,,Linum" przy ulicy Holenderskiej rozegrano XII  Mistrzostwa Leszna w petanque pod patronatem Prezydenta m. Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.   
           Zawody przeprowadzono tradycyjnie w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników.
Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju, jak również graczy nie zrzeszonych w żadnym klubie. 
            W turnieju wystartowało aż 51 zespołów reprezentowanych przez zawodników z Warszawy, Wrocławia,  Szczecina, Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Krakowa, Lubonia, Liskowa, Dzierżoniowa, Jedliny,  Wałbrzycha, Śremu, Oławy, Kamionki, Mieczowa, Góry Śląskiej, Myślenic, Żywca.. Na starcie mistrzostw stanęło także 5 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 7 godzin emocjonujących zawodach, odbywających  się przy słonecznej pogodzie zwyciężył dublet w składzie Rafał Grzelczak, wychowanek Klubu Petanque Leszczynko, członek kadry narodowej PFP, obecnie reprezentujący klub Sokół Wrocław i Bartosz Wojtkowiak- mieszkaniec Leszna bez przynależności klubowej. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyli zawodnicy - Dariusz Przybylski z Klubu Petanque Oława i Piotr Musiałowski z klubu Kalonka Łódź. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Śremskiego Klubu Petanque - Jacek Boiński, Piotr Wojna. 
Bardzo dobre 5 miejsce zdobył zdobył członek Klubu Petanque Leszczynko - Stanisław Cieślawski, który tworzył dublet ze swoją córką Kingą Grzelczak. 
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw Klub Petanque Leszczynko.  Dekoracji zwycięzców dokonywał Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu  UM w Lesznie Marcin Kochowicz.
           Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, cieszyły się dużym zainteresowaniem leszczyńskich kibiców, miłośników gry w bule, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Włodzimierza Kołtowskiego z Krakowa oraz sędziego głównego Krzysztofa Kasprowicza z Bydgoszczy. 
 
 
 
 
 

         W dniu 30.09.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbył się Puchar Polski Mikstów (dwuosobowe drużyny damsko-męskie) w petanque. W zawodach, którym Sędzią zawodów towarzyszyła słoneczna pogoda, wystartowała rekordowa liczba 68 drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące, kibice sprawili, że w imprezie uczestniczyło blisko 200 osób. Pojawili się gracze z terenu całej Polski, którzy reprezentowali ponad 40 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque. W imprezie wystąpiły także  2 drużyny gospodarzy z Klubu Petanque Leszczynko. Ilość startujących drużyn spowodowała, że część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan.

                 Uroczystości otwarcia zawodów dokonała członek Zarządu Polskiej Federacji Petanque Włodzimierz Kołtowski z Krakowa w towarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Kasprowicz z Bydgoszczy.

           Po rozegraniu 5 rund systemem Bucholca, 16 najlepsze drużyny zakwalifikowano do drugiej części turnieju. Niestety już bez drużyn z Leszna. Ta część zawodów odbywała się systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Pucharu Polski w Mikstach, broniąc tym samym tytuł z ubiegłego roku, wywalczyła drużyna w składzie: Agata Kulikowicz, Robert Szczepański (Gdańskie Bule). Złoci medaliści w finale pokonali 13:7 drużynę z Żywca, w której grali Valentina Śliż, Jędrzej Śliż. Brązowe madale Pucharu Polski w Miksach wywalczyli zawodnicy: Grażyna Wojciechowska (Śremski Klub Petanque) i Tomasz Grzelak (Śokół Wrocław). Zwycięscy zawodów otrzymali Puchar okolicznościowy ufundowany przez Polską Federacje Petanque.

         Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie,  w sportowej rywalizacji  w duchu fair  play.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
W dniu 22.07.br na obiekcie bulodromu ,,Linim" rozegrano Mistrzostwa Polski Weteranek i Mistrzostwa Polski Weteranów w petanque. Drużyny składały się z 3 graczy, mógł także wystąpić zawodnik rezerwowy. Były to dwie niezależne imprezy. W Mistrzostwach Weteranek wystartowało 11 zespołów a w zawodach mężczyzn rywalizowały  24 drużyny.  Ogółem w Mistrzostwach wystartowało 119 graczy reprezentujących ponad 20 klubów petanque zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque.            W Mistrzostwach Polski Weteranów członkini Klubu Petanque Leszczynko Krystyna Żyska w towarzystwie dwóch swoich koleżanek - Anny Misiornej ze Śremu oraz Zdzisławy Sokołowskiej z Oławy zdobyła I miejsce.
             Srebrne medale zdobyły zawodniczki z Jeleniej Góry w składzie: Katarzyna Nazarko, Alicja Kuncewicz - Kan oraz Małgorzata Winiarska.
             Brązowe medale zdobyły Ewa Boreczek (Oława), Ewa Korus), Romana Sulejewska. (Kamionka).  
              W Mistrzostwach Polski Weteranów złote medale zdobyli: Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak (obaj Jedlina), Leszek Złotowski (Śrem) oraz Georges Burtin (Dzierżoniów).
II miejsce przypadło zawodnikom z Gorzowa Wlkp w składzie: Janusz Mazurkiewicz, Mirosław Jastak oraz Andrzej Bochen.  Na najniższym podium stanęli zawodnicy ze Śremu: Janusz Stępniak, Stefan Bartkowiak, Piotr Milicki i Krzysztof Borowiak. 
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, były bardzo wyczerpujące, gdyż trwały do późnych godzin wieczornych.  
 
 
 
 
 
 
W dniu 11.06. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano VIII Turniej Przyjaciół Petanque im. Tadeusza Sosinskiego. W turnieju wzięły udział 33 dwuosobowe zespoły reprezentujące czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po trwającym ponad 7 godzin turnieju pierwsze miejsce bezapelacyjnie wywalczyła drużyna Sokoła Wrocław w składzie Kamil Ladaczek Marek Bąba. Wrocławianie zwyciężyli we wszystkich swoich siedmiu pojedynkach.
II miejsce na podium wywalczyła także ekipa Klubu Sokoła Wrocław reprezentowana przez Tomasza Grzelaka i Łukasza Antczaka.   III miejsce zdobył dublet w składzie Ryszard Kowalski (Dzierżoniów), Marek Maćkowiak (Śrem). 
Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary oraz medale, które wręczali żona Tadeusza Sosinskiego - Zofia oraz brat Zenon.  
Najlepszy dublet gospodarzy (Henryk Łuczak, Romuald Ratajczak ) wywalczył dobre 13 miejsce.   
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry w petanque.  
Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.
Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Zielone Światło".
 
 
 
 
 
 
 
 
X Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque.

              W dniu 03.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej X Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

              Tradycyjnie, w godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.
O godzinie 13:00, przy ,,pięknej słonecznej pogodzie " rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.  
              W turnieju wzięło udział 12 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
              Memoriał otworzył prezes KPL Romuald Ratajczak, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
              Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim, rozegrano 5 rund po 40 minut. 
              Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Debiutanci"" reprezentowana przez Andrzeja Wójcika i Marka Felenberga. II miejsce na podium zajęli gracze drużyny ,,Witka Group " (Maciej Kiepsch, Witold Skórnicki). Trzecie miejsce wywalczył zespół ,, Filki " reprezentowany przez małżeństwo Grażynę i Kazimierza Fil. 
             Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczył syn Artur Marciniak.  Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali pamiątkowe puchary.  
            
 
 
 
 
 
           W dniu 14.05.2023r. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano XI  Mistrzostwa Wielkopolski w petanque. 
Otwarcia imprezy dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.
           Zawody przeprowadzono w kategorii dubletów, drużyny składały się z dwóch zawodników. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały 22 zespoły reprezentujące zawodników z Wrocławia, Jedliny, Dzierżoniowa, Śremu, Góry Śląskiej i Kamionek.  Na starcie mistrzostw stanęło także 6 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klub Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 8 godzin emocjonujących zawodach okazało się, że pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła drużyna z Jedliny - małżeństwo Beata i Kazimierz Urbaniakowie. Medale srebrne zdobyli Kazimierz Jacak z Jedliny oraz Georges Burtin z Dzierżoniowa. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Śremu: Mirosław Misiorny i Karol Jędrzejczak. Najlepsza drużyna z Leszna - Ryszard Retta, Andrzej Bogusław Wójcik zajęła 11 miejsce.
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale oraz puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Klub Petanque Leszczynko. 
          Najmłodsza zawodniczka zawodów - 12 letnia Martyna Wojtkowiak z Leszna otrzymała nagrodę niespodziankę.
           Należy nadmienić, że przed rozpoczęciem turnieju odbyła się miła uroczystość uhonorowania Wiesławy Cieślawskiej, członkini Klubu Petanque Leszczynko nagrodą finansową. Wiesława Cieślawska, wraz z zawodniczką ze Szczecina Mariolą Tyksińską, podczas rozgrywanych tydzień temu we Wrocławiu  Mistrzostwach Polski Kobiet w dubletach zdobyła złoty medal. 
           Mistrzostwa Wielkopolski, pomimo, że w tym czasie w Lesznie odbywało się wiele innych ciekawych imprez sportowo - rekreacyjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników oraz kibiców gry w bule z Leszna i okolicy.
           Zawody, przy pięknej słonecznej pogodzie, stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque  Marka Maćkowiaka ze Śremu.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W dniu 09.10. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano VII Turniej Przyjaciół Petanque im. Tadeusza Sosinskiego. W turnieju wzięło udział 30 dwuosobowych zespołów reprezentujących   czołowe kluby naszego kraju zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po trwającym blisko 7 godzin turnieju bezapelacyjnie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ,,Dęby Wałbrzych" w składzie Kazimierz Urbaniak, Hubert Maciejewski. Wałbrzyszanie zwyciężyli we wszystkich swoich siedmiu pojedynkach.
II miejsce na podium wywalczyła drużyna reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka z Klubu Petanque Leszczynko i Ryszarda Kowalskiego z KSP Broen Karo Dzierżoniów.
 III miejsce zdobył dublet z SKF Sudety Boguszów Gorce w składzie: Sebastian Pawlak, Dawid Matuszewski. 
Zawodnicy stojący na podium otrzymali od organizatora imprezy puchary, medale, dyplomy a także nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miasta Leszna. Nagrodę finansową otrzymał także najstarszy zawodnik turnieju - 81 letni Witold Skórnicki z KP Leszczynko.
Najlepszy dublet Klubu Petanque Leszczynko - drużyna Szadoki (Krystyna Żyska, Ryszard Żyski) otrzymał puchary ufundowane przez Zarząd Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Zielone Światło"   
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom gry w petanque.  Obserwatorem turnieju z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Marek Maćkowiak ze Śremu a sędzią głównym zawodów Robert Wielebski z Góry Śląskiej.
Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.
Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.
 
 
 

 

 

W dniu 04.09.br. na bulodromie ,,Linum" przy ulicy Holenderskiej rozegrano XI Mistrzostwa Leszna w petanque pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.  
           Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. W turnieju wystartowało 19 zespołów reprezentujących czołowe kluby petanque w kraju. Na starcie mistrzostw stanęło także 5 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 7 godzin emocjonujących zawodach, odbywających  się przy słonecznej pogodzie zwyciężył bezapelacyjnie, wygrywając wszystkie swoje pojedynki,  dublet mieszkańców naszego miasta, aktualnie reprezentujących Klub Sokół Wrocław - Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak.  Drugie miejsce i srebrne medale zdobyli także zawodnicy z tego klubu : Dominika Urbaniak, Tomasz Grzelak. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Śremu - Maciej Maćkowiak, Tadeusz Tomczak.  
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale  i okazałe statuetki ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Klub Petanque Leszczynko.  
           Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Stanisława Cieślawskiego oraz sędziego głównego zawodów Pawła Pieprzyka ze Śremu. 

  

 

 

 

         W dniu 26.06.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbył się Puchar Polski Dubletów w Petanque. W zawodach, których towarzyszyła tropikalna pogoda, wystartowała rekordowa liczba 89 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące, kibice sprawili, że w imprezie uczestniczyło blisko 200 osób. Pojawili się gracze z terenu całej Polski, którzy reprezentowali ponad 35 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque. W imprezie wystąpiły także 4 drużyny gospodarzy z Klubu Petanque Leszczynko. Ilość startujących drużyn spowodowała, że część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan.

                 Uroczystości otwarcia zawodów dokonała członek Zarządu Polskiej Federacji Petanque Agnieszka Wyderka – Dyjecińska w towarzystwie właściciela firmy Elsett Ernesta Schmidta – partnera strategicznego turnieju oraz Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

           Po rozegraniu 5 rund systemem Bucholca, 32 najlepsze drużyny zakwalifikowano do drugiej części turnieju. Niestety już bez drużyn z Leszna. Ta część zawodów odbywała się systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Pucharu Polski w Dubletach wywalczyła drużyna składzie: Robert Szczepański (Gdańskie Bule), Łukasz Antczak (Sokół Wrocław). Złoci medaliści w finale pokonali 13:7 drużynę z Żywca, w której grali Jakub Grzybowski i Marcin Sternicki. Brązowe medale Pucharu Polski wywalczyli zawodnicy Sokóła Wrocław Paweł Pieprzyk, Rafał Grzelczak. Zwycięscy zawodów otrzymali Puchar okolicznościowy ufundowany przez Polską Federacje Petanque.

         Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, pamiątkowe szklane statuetki oraz dyplomy. Właściciel firmy Elsett ufundował dla medalistów Pucharu Polski w dubletach nagrody finansowe.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie,  w sportowej rywalizacji  w duchu fair  play.

  

 

 

 

 

 

 

            W dniu 5.06.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano  V Turniej Lata o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.  

           W turnieju wystartowało 37 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque.

Klub Petanque Leszczynko reprezentowało 5 dubletów.

            Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył  dublet reprezentowany przez zawodników Sokoła Wrocław – Pawła Pieprzyka i Tomasza Grzelaka. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w 6 pojedynkach, podobnie  zresztą jak dwa kolejne dublety. O miejscach na podium zadecydował system Bucholca. II miejsce zdobył dublet w składzie: Maciej Kiepsch, Błażej Twardowski (Myślenicki KP) a trzecie miejsce na podium przypadło drużynie reprezentowanej przez Martę Wojtkowską z Sokoła Wrocław i Piotra Błasiaka z klubu KSP Broen Dzierżoniów.       

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali okolicznościowe statuetki,  medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora imprezy.  

         Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Smoliński z Oławy.

         Turniej Lata po mimo wysokiej temperatury powietrza (około 25 stopni) przebiegał bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W dniu 04.06. br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej IX Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy był  Klub Petanque Leszczynko.
              Tradycyjnie, w sobotę, dzień przed Memoriałem, w godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.
O godzinie 13:00 rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.  
              W turnieju wzięło udział 11 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
              Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
              Turniej rozegrano systemem dwu- grupowym, rozegrano 5 rund. Zwycięscy poszczególnych grup rywalizowali o pierwsze miejsce, drużyny zajmujące drugie miejsca w grupach o trzecie i tak dalej.
              Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Sie-Wie" reprezentowana przez małżeństwo Wiesławę i Stanisława Cieślawskiego.  II miejsce na podium zajęli gracze drużyny ,,Rosomaki" (Andrzej Antkowiak, Grzegorz Włoch). Trzecie miejsce wywalczył zespół ,,Debiutanci" reprezentowany przez Krystiana Maćkowiaka i Andrzeja Bogusława Wójcika.
             Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
              Zawodnicy stojący na podium otrzymali okolicznościowe statuetki.

 

 

W dniu 7.05.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbył się Puchar Polski Mikstów w Petanque. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 75 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące, kibice sprawili, że w imprezie uczestniczyło blisko 180 osób. Pojawili się gracze z terenu całej Polski, którzy reprezentowali ponad 40 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque. W imprezie wystąpiły także 3 drużyny z Klubu Petanque Leszczynko. Można zażartować, że leszczyński bulodrom ,,pękał w szwach”, część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan. Zawody sędziował Piotr Milicki ze Śremu.                Uroczystości otwarcia zawodów dokonała Prezes Polskiej Federacji Petanque Celina Lichnowska w towarzystwie naczelnika wydziału Sportu i Kultury w Lesznie Tomasza Szymańskiego oraz Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Na uroczystości otwarcia zawodów obecni byli także przedstawiciele Rady Miasta Bernardyna Każmierczak oraz Krystian Maćkowiak.

           Po trwających ponad 12 godzin zawodach i rozegraniu 5 rund systemem Bucholca, 16 najlepszych drużyn zakwalifikowano do drugiej części turnieju. Niestety już bez drużyn z Leszna. Ta część zawodów odbywała się już systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Pucharu Polski w Mikstach wywalczyła drużyna z Gdańska w składzie: Agata Kulikowicz, Robert Szczepański . Złoci medaliści w finale pokonali 13:6 drużynę, w której grali zawodnik z Krakowa Franciszek Giżycki i jedna z najmłodszych uczestników Turnieju Zofia Lis z Klubu UKS Subkowy. Brązowe medale Pucharu Polski w Miksach wywalczyli wychowankowie Klubu Petanque Leszczynko, obecnie reprezentujących Klub Sokół Wrocław Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak. Zwycięscy zawodów para z Gdańska otrzymała okazały Puchar okolicznościowy ufundowany przez Polską Federacje Petanque.

         Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, pamiątkowe szklane statuetki. Dekoracji zwycięzców dokonywał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka oraz gospodarz obiektu Krzysztof Kawczyński.

 

      Już następnego dnia t.j. 8.05.br o godz. 9:00 na bulodromie ,,Linum” rozpoczął się Puchar Polski w Singlach. Podobnie jak we wcześniejszej imprezie w turnieju wystartowało 147 zawodników, w tym 7 zawodników z Klubu Petanque Leszczynko. Najpierw rozegrano 5 rund systemem Bucholca, po nich 32 zawodników zakalikowało się do dalszych rozgrywek już systemem pucharowym. Niestety również i tutaj bez zawodników gospodarzy. A jest jednak akcent leszczyński ! Po bardzo emocjonujących zawodach pierwsze miejsce zdobył Rafał Grzelczak, mieszkaniec Leszna grający w Klubie Sokół Wrocław. Bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w kraju. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Tomasza Grzelaka. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Grzybowski Wojciech z Żywca pokonując w bezpośrednim pojedynku ,,weterana gry w bule’’, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Leszka Złotowskiego ze Śremu. Złoty medalista otrzymał Puchar Polski Singlistów ufundowany przez Polską Federacje Petanque PZS. Wszyscy zawodnicy grający w półfinale i finale otrzymali okolicznościowe statuetki i medale.

 

Sędzią głównym zawodów był Maciej Kiepsch z Myślenic.    

 

 

 

 

 

                       W dniu 26.09.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbył się Puchar Polski Tripletów w petanque. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 57 trzyosobowych drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące sprawili, że w imprezie uczestniczyło blisko   200 osób. Pojawili się gracze z Białegostoku, Szczecina, Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Dębicy, Wrocławia, Katowic, Poznania, Lubonia, Żywca, Myślenic, Wałbrzycha, Gorzowa, Liskowa, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Dzierżoniowa, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Oławy, Świdnicy, Żar, Mieczowa, Subkowy, Bornego Sulimowa, Kamionki, Góry Śląskiej oraz Kalisk. W imprezie wystąpiło także 4 drużyny z Klubu Petanque Leszczynko. Można zażartować, że  leszczyński bulodrom ,,pękał w szwach”, część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan. Zawody sędziował sędzia międzynarodowy Maciej Ziółkowski z Wrocławia.    

                Uroczystości otwarcia zawodów dokonał Wice-Prezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak w towarzystwie Prezes Polskiej Federacji Petanque Celiny Lichnowskiej oraz Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

           Po trwających ponad 12 godzin zawodach i rozegraniu 5 rund systemem Bucholca, 16 najlepszych drużyn zakwalifikowano do drugiej części turnieju. Ta część zawodów odbywała się już systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Pucharu Mistrzów Polski Tripletów wywalczyła drużyna z w składzie: Dawid Balinka z Myślenic, Konrad Broniecki z Liskowa i Grzybowski Wojciech z Żywca. Złoci medaliści w finale pokonali 13:6 drużynę, w której grali zawodnik z Katowic Karol Szulc, Sebastian Domanus z Myślenic i Dawid Matuszewski z Boguszów Gorce. Brązowe medale Pucharu Polski zdobyli zawodnicy z Jedliny Jerzy Siara, Daniel Siara i Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa. Zwycięscy zawodów otrzymali Puchar okolicznościowy ufundowany przez Polską Federacje Petanque.

 

         Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, okolicznościowe, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy Klub Petanque Leszczynko. Dekoracji zwycięzców dokonywał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka oraz gospodarz obiektu Krzysztof Kawczyński. 

 

 

 

 

 

            W dniu 20.06.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano  Turniej Lata o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.  

           W turnieju wystartowało 38 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque. Pojawili się zawodnicy z Myślenic, Żywca, Dębicy, Gorzowa, Szczecina, Poznania, Dzierżoniowa, Oławy, Wrocławia, Góry Śląskiej, Boguszów Gorce, Brzeżan, Śremu. Klub Petanque Leszczynko reprezentowało 5 dubletów.

            Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył  dublet reprezentowany przez leszczynianki Wiesławę i Kingę Cieślawską. Zawodniczki te sprawiły bardzo dużą niespodziankę pozostawiając w pokonanym polu kilkanaście czołowych dubletów z naszego kraju. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w 6 pojedynkach, podobnie  zresztą jak dwa kolejne dublety. O miejscach na podium zadecydował system Bucholca. II miejsce zdobył dublet z Boguszów  Gorce w składzie: Sergiusz Gądek, Piotr Wijas. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Wałbrzycha reprezentowanej przez Kazimierza Urbaniaka i Adama Jacaka.      

            Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po zakończeniu każdej rundy losowane były także wśród wszystkich uczestników zawodów cenne nagrody rzeczowe. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Sędzią głównym zawodów był Kamil Ladaczek z Wrocławia.

            Turniej Lata po mimo wysokiej temperatury powietrza (35 stopni) przebiegał bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
IX Indywidualne Mistrzostwa Leszna i X mistrzostwa w dubletach, a przy okazji 100.
zawody organizowane przez Klub Petanque Leszczynko - to był sportowy weekend na bulodromie Linum
 
 
 
       W dniu 11.10. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano VI  Turniej Przyjaciół Petanque. Po mimo nie najlepszej pogody w turnieju wzięły udział 43, dwuosobowe ekipy, reprezentujące czołowe kluby naszego kraju zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po trwającym blisko 7 godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie Rafał Grzelczak, Radosław Banaszkiewicz . II miejsce na podium wywalczyła drużyna reprezentowana przez Tomasza Lipczyńskiego i Marcina Rutkowskiego. III miejsce zdobyła, sprawiając bardzo dużą niespodziankę drużyna z Bydgoszczy, w której grali Leszek Krall i Krzysztof Kasprowicz. Bardzo dobre IV miejsce zdobyła druga drużyna reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka z Klubu Petanque Leszczynko i Georgea Burtina z Klubu z Dzierżoniowa.
Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, medale, dyplomy. 
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zachowano wszelkie środki ostrożności związane z panującą pandemią. 
Duże zainteresowanie zawodami, dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku. Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko. 
 
 
 
 
 
 W dniu 10.10.2020 br. na bulodromie ,,Linum" przy ulicy Holenderskiej rozegrano IX  Mistrzostwa Leszna w petanque pod patronatem Prezydenta miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Prezydent Leszna Łukasz Borowiak w towarzystwie swojego zastępcy Piotra Jóźwiaka oraz Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
           Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały aż 42 zespoły.
           Po trwających ponad 7 godzin emocjonujących zawodach, odbywających się często w towarzystwie padającego deszczu, bezapelacyjnie zwyciężył dublet mieszkańców naszego miasta w składzie Maciej Kiepsch, Błażej Twardowski, zwyciężając we wszystkich siedmiu pojedynkach. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyli zawodnicy z Wałbrzycha Kazimierz Jacak, Kazimierz Urbaniak. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy Tomasz Lipczyński z  Wrocławia i Łukasz Antczak z Liskowa. 
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko.  
           Mistrzostwa Leszna odbywały się w okresie panującej pandemii, z zachowaniem wszystkich procedur turniejowych ustalonych przez Polską Federacje Petanque Polski Związek Sportowy obowiązujących w czasie trwania pandemii Covid -19.
       Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.
 

 

 
 
 
 
 

           W dniu 04.10.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano IV  Turniej Jesieni o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque. Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.

           W turnieju wystartowało 36 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque. Gospodarzy turnieju reprezentowało 6 dubletów.

            Po trwających prawie 8 godzin zawodach, bucholc zadecydował o miejscach na podium. Pierwsze miejsce zdobył dublet Klubu Petanque Myślenice reprezentowany przez Macieja Kiepscha i Grzegorza Kurowskiego. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w sześciu pojedynkach. Drugie miejsce z tą samą ilością zwycięstw zdobyli zawodnicy ze Śremu: Marek Maćkowiak, Leszek Złotowski. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Liskowa w składzie: Marek Broniecki, Konrad Broniecki. Najlepszy dublet z Leszna Janusz Łukaszewski, Marek Felenberg zajął dobre 10 miejsce.   

            Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-Bud Paweł Matysik wraz z córkami oraz Prezes KPL Romuald Ratajczak. Sędzią głównym zawodów był Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa.  

            Turniej Jesieni przebiegał bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Z uwagi na panującą pandemie zachowano wszystkie procedury bezpieczeństwa podczas rozgrywania zawodów sportowych.

 
 
 
 
 
 
 
\
 
 

Następnego dnia po memoriale im. Jeana- Claude Salou w  dniu 01.12.br. w hali hipicznej przy ul. Jana Ostroroga w Lesznie odbyło się III

Halowe Grand Prix Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Zawody rozegrano w dubletach, drużynach dwuosobowych.        

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 80 drużyn. Podobnie jak dzień wcześniej na zawodach pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Ciechanowa, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Szczecina, Oławy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Boguszów Gorce, Liskowa, Czempinia oraz z Leszna. W zawodach wystartowało siedem drużyn Klubu Petanque Leszczynko a także zawodnicy z Francji i Ukrainy oraz zawodnik z Tunezji.

Po trwających ponad 8 godzin zawodach, w bardzo wyrównanych pojedynkach pierwsze miejsce bezapelacyjnie zdobył dublet Klubu Petanque Leszczynko w składzie: Krystian Maćkowiak, Georges Burtin. Drużyna gospodarzy na dystansie siedmiu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. O dalszej kolejności w turnieju zadecydował system Bucholtz. Drugie miejsce zajęli gracze z Liskowa: Tomasz Grzelak, Rafał Kaczmarek. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie z Białegostoku, w której grali Tomasz Korniłowicz i Mateusz Markiewicz. Bardzo dobre VIII miejsce, sprawiając olbrzymią niespodziankę, zdobyła kolejna drużyna Klubu Petanque Leszczynko w składzie Henryk Łuczak, Jacek Neczyński. Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale oraz puchary i dyplomy. Zawodnicy zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy. Dekoracji najlepszych zawodników III Halowego Grand Prix Polski dokonywał Wiceprezydent Miasta Leszna Adam Mytych w towarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Warto dodać, że Halowe turnieje Grand Prix Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zawodników, jak również kibiców gry w bule. Rozegrane turnieje halowe w Lesznie należą bezsprzecznie do największych turniejów halowych w kraju i jednych z największych w Europie. Zawody przebiegały w duchu ,,fair play”, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 

W dniu 30.11.br. w hali hipicznej przy ul. Jana Ostroroga w Lesznie odbyło się III Halowe Grand Prix im. Jeana Claude Salou w petanque. Francuz Jean Claude Salou był członkiem Klubu Petanque Leszczynko, jednym z prekursorów rozwoju petanque w naszym mieście. W grudniu 2016 roku zmarł po ciężkiej chorobie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała wdowa Bernadeta Pawlicka w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

      W zawodach wystartowało 138 zawodników, podzielonych na 46 trzyosobowych drużyn. Pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Szczecina, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Myślenic, Boguszów Gorce, Oławy, Bydgoszczy, Poznania, Lubonia, Kamionek, Mieczowa, Śremu, Liskowa, Góry Śląskiej, Gostynia, Borne Sulimowa, Subkowy oraz z Leszna. W imprezie wystartowali także zawodnicy z Francji, Ukrainy oraz zawodnik z Tunezji.                                                   

        Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, po bardzo zaciętych pojedynkach, o miejscach na podium decydował system Bucholza, gdyż 3 czołowe drużyny miały po 6 zwycięstw na siedem rozegranych pojedynków. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju w składzie: Kałużny Rafał, Dawid Matuszewski z Boguszów Gorce oraz Sebastian Domanus z Myślenic, zdobywając tym samym Puchar im. Jeana Claude Salou. Drugie miejsce zajęli obrońcy Pucharu Memoriału z ubiegłego roku: Tomasz Grzelak, Rafał Kaczmarek oraz Sergiusz Gądek Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie ze Śremu w składzie Marek Maćkowiak, Jacek Boiński oraz Leszek Złotowski.

Bardzo dobre V miejsce wywalczyła drużyna Klubu Petanque Leszczynko w składzie: Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak. Ekipę uzupełniał zawodnik z Łodzi Rafał Broniek.  

        Organizatorem turnieju halowego był Klub Petanque Leszczynko. Turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, do której głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Jarosław Synowiec ze Śremu.

Obserwatorem zawodów z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Mariusz Stawicki z Ciechanowa.

Według zdecydowanej większości zawodników istnieje potrzeba kontynuacji imprezy w przyszłym roku.

 

 
 
W dniu wczorajszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się V Turniej Przyjaciół Petanque. Turniej open, przeznaczony do ekip dwuosobowych. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowały aż 34 dwuosobowe zespoły, wywodzące się  z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko, w tym także jedna drużyna z Francji. Gospodarzy reprezentowało 8 drużyn dubletowych. Zawody trwały ponad 7 godzin. W trakcie turnieju przeprowadzono siedem rund systemem Bucholtza. Zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami, wprowadziły zawodników oraz kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy. Zawody odbywały się w duchu przyjacielskiej rywalizacji. I miejsce zdobyła drużyna Sokoła Wrocław w składzie Paweł Pieprzyk, Mateusz Wojna. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie Klubu Petanque Leszczynko w składzie Krystian Maćkowiak Georges Burtin. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa złożona z zawodników z Wrocławia -Tomasz Lipczyński oraz Dzierżoniowa - Ryszard Kowalski.  

Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka puchary, oraz dyplomy.

 

 

 

 Gracze za miejsca IV - VI otrzymali statuetki. Warto dodać że dalsze dwie drużyny Klubu Petanque Leszczynko Kinga Cieślawska, Stanisław Cieślawski oraz Krzysztof Kawczyński, Romuald Ratajczak zajęły odpowiednio V i VIII miejsca.

 

 Obserwator imprezy z ramienia PFP Tomasz Lipczyński podkreślił sprawność 

 przeprowadzonych zawodów toczonych w sportowej, miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pikniku, jak również kibice mogli korzystać z poczętunku gastronomicznego.
            Organizatorami turnieju oraz sponsorami pucharów, nagród rzeczowych był Klub Petanque Leszczynko.
 
 
 

 

   W dniu dzisiejszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VIII Piknik Rodzinny - Niedziela z bulami. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowało aż 16 dwuosobowych zespołów, wywodzących się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko, w tym także jedna drużyna z Francji - Gullaume i Jan Delannoy. Zawody trwały około 5 godzin, w trakcie, których przeprowadzono pięć rund systemem bucholtza. Zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami, wprowadziły zawodników oraz kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,MCMC" w składzie Michał Cichorek, Maksymilian Cichorek. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie  ,,HeBo" w składzie Henryk Bystrzycki, Bogdan Pewny.Trzecie miejsce wywalczyła ekipa,,Szadoków", w której grali Krystyna i Ryszard Żyski.  

Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka puchary, oraz dyplomy.

 

 

 

            W konkursie rzutu precyzyjnego bulami, dla dzieci i młodzieży I miejsce wywalczył Marcin Kaczor, II miejsce zdobył Maksymilian Cichorek , III miejsce zajął Piotr Ciesielskii, IV miejsce zdobyła Klaudia Ignaszewska, V miejsce Filip Walkowiak, VI miejsce przypadło Matyldzie Ciesielskiej. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

 

 

Sędzią głównym zawodów był Krystian Maćkowiak pomagał mu Alan Kawczyński.

 

 

 

           Każdy uczestnik Pikniku Rodzinnego otrzymał pamiątkowy button. 

 

 

 Zawody były sprawnie przeprowadzone, przebiegały w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pikniku, jak również kibice mogli korzystać z poczętunku gastronomicznego.

 

            Organizatorami turnieju oraz sponsorami pucharów, nagród rzeczowych byli: Biuro ds. Uzależnień Urzędu miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 17-18.08.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski w petanque t.j.   Mistrzostwa Polski Kobiet, Mistrzostwa Polski Mężczyzn w tripletach (drużyny składały się z trzech zawodniczek lub zawodników plus gracz rezerwowy oraz Mistrzostwa Polski Kobiet w strzale precyzyjnym.

W Mistrzostwach mężczyzn wystartowała rekordowa liczba 55 drużyn. W zawodach żeńskich wystartowało 17 drużyn. W Mistrzostwach Polski Kobiet w strzale precyzyjnym wystartowało 16 zawodniczek. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące sprawili, że w imprezie uczestniczyło ponad 250 osób. Pojawili się gracze z Białegostoku, Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Dębicy, Wrocławia, Katowic, Świętochłowic, Żywca, Myślenic, Dębicy, Wałbrzycha, Liskowa, Chojnic, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Oławy, Świdnicy, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Chojnic, Jeleniej Góry, Kamionki oraz Kaliska. W imprezie wystąpiło także 5 drużyn z Klubu Petanque Leszczynko. Można zażartować, że  leszczyński bulodrom ,,pękał w szwach”, część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan.

Po odegraniu hymnu narodowego, uroczystości otwarcia dokonał Wiceprezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak życząc zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play”.

Po trwających ponad 10 godzinach zawodach pierwszego dnia w turnieju kobiet Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna kadry narodowej w składzie: Katarzyna Błasiak z Wrocławia, Wioletta Sliż, Patrycja Rypień z Żywca oraz Alicja Święch z Myślenic. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna juniorek w składzie: Wiktoria Rutkowska, Oliwia Rutkowska z Łodzi, Małgorzata Wolak z Ciechanowa oraz Zuzanna Szulc ze  Świętochłowic. Brązowe medale zdobyły: Chmiel Daria z Dębicy, Emilia Szulc, Maria Szulc oraz Patrycja Bugaj wszystkie z Świętochłowic.

Do rozgrywek finałowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, po ponad 10 godzinach gry zakwalifikowano 16 najlepszych zespołów.  Ta część zawodów odbywała się już systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrzów Polski Mężczyzn  wywalczyła drużyna kadry narodowej w składzie: Jędrzej Sliż, Krystian Tyrlik z Żywca oraz Rafał Kaczmarek, Tomasz Grzelak z Liskowa. Złoci medaliści w finale pokonali 13:12 drużynę, w której grał zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Rafał Grzelczak w towarzystwie kolegów Tomasza Lipczyńskiego z Wrocławia oraz zawodników z Białegostoku Mateusza Markiewicza i Tomasza Korniłowicza. Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli Łukasz Kastelik z Wrocławia, Artur Kałużny z Boguszów Gorce oraz Szymon Kubiesa z Żywca.

W bardzo widowiskowej konkurencji – w Mistrzostwach Polski Kobiet w strzale precyzyjnym złoty medal zdobyła Katarzyna Błasiak z Wrocławia wyprzedzając Wiolettę Śliż z Żywca oraz Alicję Święch z Myślenic.   

Zawodniczki oraz  zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji zwycięzców mistrzostw dokonywał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak w towarzystwie członka Zarządu KPL Krystyny Żyskiej.

Mistrzostwa Polski w petanque były współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna, Polską Federacje Petanque oraz gospodarza imprezy Klub Petanque Leszczynko.

Dużą pomoc w organizacji zawodów okazał Miejski Zakład Zieleni, który zadbał o estetykę zieleni na terenie rozgrywanych Mistrzostw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
W dniach 22 -23.06. br na bulodromach w Kaliskiej, w otoczeniu malowniczych Borów Tucholskich, rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w petanque. Na starcie stanęły 32 zawodniczki reprezentujące czołowe kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po dwudniowych, ciężkich, wymagających zmaganiach Indywidualną Mistrzynią Polski została zawodniczka Klubu Petanque Leszczynko Kinga Cieślawska. W walce o złoty medal, w finałowym pojedynku Leszczynianka pewnie pokonała zawodniczkę z Myślenic, wielokrotną reprezentantę kraju, Alicję Święch w stosunku 13:8. Brązowy medal wywalczyła zawodniczka klubu Sokół Wrocław Katarzyna Błasiak.
           Warto dodać, iż Kinga Cieślawska była już złotą medalistką Mistrzostw Polski Kobiet w 2016 roku, a w ubr zdobyła wicemistrzostwo Polski.  Odnotujmy jeszcze, że w dniach 17-18.08. na bulodromie ,,Linum" w Lesznie rozegrane zostaną Mistrzostwa Kobiet i Mężczyzn w tripletach (drużyny 3 osobowe) na które organizatorzy - Urząd Miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko, serdecznie zapraszają kibiców gry w bule.
 
 
 
 
 

W dniu 09.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej VII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

              Tradycyjnie, w sobotę, dzień przed Memoriałem, w godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.
W niedzielę o godzinie 10:00, przy ,,dużej spiekocie" rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.  
              W turnieju wzięło udział 16 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
              Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
              Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, rozegrano 5 rund. 
              Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Nieuków" reprezentowana przez Edwarda Kołodzińskiego i Błażeja Twardowskiego. II miejsce na podium zajęli gracze drużyny ,,Kawa" (Maciej Kiepsch, Krzysztof Kawczyński). Trzecie miejsce wywalczył zespół ,,Herkulesi" reprezentowany przez Jacka Neczyńskiego i Witolda Skórnickiego.
             Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
              Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, a za miejca IV - VI okolicznościowe statuetkii, ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna. Ponadto, najmłodszy uczestnik zawodów Błażej Twardowski oraz najstarszy gracz Witold Skórnicki otrzymali pamiątkowe puchary. 
               Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie"Linum". W dniach 17- 18.08. br leszczyński klub jest organizatorem Mistrzostw Polski w tripletach (drużyny trzyosobowe) Kobiet i Mężczyzn. W imprezach tych spodziewany jest udział ponad 200 zawodników reprezętujących 35 kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.
Memoriał Wojciecha Marciniaka był współfinansowany przez Urząd Miasta Leszna. 
 
 
 
 
 
 
 
           W dniu 26.05.2019 br. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano X  Mistrzostwa Wielkopolski w petanque pod patronatem Prezydenta miasta Leszna. 
           Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały 32 zespoły reprezentujące zawodników z Wrocławia,  Poznania, Łodzi, Gorzowa, Liskowa, Lubonia, Dzierżoniowa, Śremu, Góry Śląskiej, Kamionki, Mieczowa. Na starcie mistrzostw stanęło także 5 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 8 godzinach emocjonujących zawodach okazało się, że pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła bezapelacyjnie drużyna z Klubu Sportowego Bula Kalonka Łódź, w której grali Marcin Rutkowski i Przemysław Broniek. Łodzianie na dystansie siedmiu rund wygrali wszystkie swoje pojedynki. O kolejnych miejscach na podium zadecydował system Bucholza, gdyż aż 7 drużyn wygrało po 5 swoich pojedynków. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ze Śremu Piotra Milickiego i Karola Jędrzejczaka, którzy zostali Wicemistrzami Wielkopolski. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy z Liskowa, Rafał Kaczmarek i Tomasz Grzelak. Bardzo dobre 5 miejsce w mistrzostwach zdobyła reprezentantka gospodarzy Kinga Cieślawska, która grała w dublecie z zawodnikiem Sokoła Wrocław Pawłem Pieprzykiem.
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko. Gracze za miejsca IV - VI otrzymali pamiątkowe statuetki. 
           Mistrzostwa Wielkopolski w petanque, pomimo, że w tym czasie w Lesznie odbywało się wiele innych ciekawych imprez sportowo - rekreacyjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników gry w bule z Leszna i okolicy.
           Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Ryszarda Kowalskiego z Dzierżoniowa oraz sędziego głównego zawodów Jarosława Synowca ze Śremu.
Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.
 
 
 
 
 
             W dniu 19.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie w ramach obchodów ,,Dni Leszna” rozegrano VIII Indywidualne Mistrzostwa Miasta Leszna w petanque.  

            W turnieju wystartowało rekordowa liczba 73 zawodników. Gracze startujący w Mistrzostwach Leszna to ścisła czołówka krajowa.  W Lesznie pojawili się utytułowani gracze z Łodzi, Wrocławia, Katowic, Żor, Gorzowa, Bolesławca, Boguszów Gorce, Oławy, Poznania, Lubonia, Śremu, Mieczowa, Kamionki, Góry Śląskiej, Gostynia oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

             Po trwających ponad 7 godzin, bardzo emocjonujących zawodach na dystansie siedmiu rund aż 5 zawodników miało sześć zwycięstw. O kolejności decydowały małe punkty (punkty Bucholtza). Szczęście uśmiechnęło się do zawodnika Śremskiego Klubu Petanque Leszka Klinowskiego, który został Mistrzem Miasta Leszna w singlach. Zdobywcą drugiego miejsca został zawodnik gospodarzy, Klubu Petanque Leszczynko, Georges Burtin wyprzedzając kolegę klubowego Rafała Grzelczaka zdobywającego brązowy medal. Warto dodać iż bardzo dobre siódme miejsce zdobył inny zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Piotr Maciejewski.

            Zawodnicy stojący na podium udekorowani zostali pucharami, medalami a gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

            Sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiła, że turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały w sportowej, przyjacielskiej atmosferze co podkreślił obserwator mistrzostw Marek Maćkowiak ze Śremu.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko

              Już za tydzień t. j. 26.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu bowiem odbędą się X Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna.  Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają miłośników gry w bule oraz kibiców na bulodrom ,,Linum”.

 

 

 

            W dniu 01.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano V Nocny Turniej o Puchar Prezesa Klubu Petanque Leszczynko.  

                  W turnieju wystartowało 38 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Wrocławia, Poznania, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Kamionki oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

             Zawody stały na wysokim poziomie, pojedynki między drużynami były bardzo zacięte. Warto dodać że aż 4 drużyny miały po 6 zwycięstw. O miejscach na podium decydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do zawodników ze Śremu Marka Maćkowiaka i Leszka Złotowskiego, którzy zdobyli Puchar Prezesa KPL. Drugie miejsce wywalczyli także zawodnicy ze Śremu: Jacek Boiński, Piotr Sobolewski. Najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom klubu Sokół Wrocław reprezentowanego przez Mateusza Wojne i Pawła Pierzyka. Najlepsza drużyna gospodarzy, reprezentowana przez Georgesa Burtina i Krystiana Maćkowiaka zajęła dobre piąte miejsce.    

            Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy a gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

            Turniej, szczególnie pierwsza faza pojedynków, cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Były możliwe do przeprowadzenia w późnych godzinach nocnych dzięki oświetleniu bulodromu ,,Linum” lampami ledowymi. Warto dodać, że pięć lat temu Klub Petanque Leszczynko zwyciężył w organizowanym konkursie na budżet obywatelki miasta Lesznie, co skutkowało założeniem na obiekcie nowoczesnego oświetlenia.

Już za kilkanaście dni t. j. 19.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędzie się turniej open, singli o Mistrzostwo Miasta Leszna. 

 

 

 

 

             
 
 
 

W dniu 7.04.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano III Turniej Wiosny o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.  

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 65 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque oraz zawodnicy z Francji i Ukrainy. Klub Petanque Leszczynko reprezentowało 6 dubletów.

Turniej swoją osobą  uświetnił Prezydent miasta Leszna Łukasz Borowiak, który w swoim wystąpieniu stwierdził, że na kwietniowej sesji Rady Miasta, do planu działań Rady w latach 2018- 2023 zostanie wpisana budowa hali w Lesznie do gry w petanque. Deklaracja Prezydenta została przyjęta burzliwymi oklaskami zawodników uczestniczących w turnieju.

Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez zawodnika gospodarzy Rafała Grzelczaka i zawodnika Sokoła Wrocław Mateusza Wojne. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. O kolejnych miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do drużyny w składzie Katarzyna Błasik (Sokół Wrocław), Grażyna Wojciechowska (Śremski Klub Petanque). Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Boguszów Gorce w składzie: Artur Kałużny, Dawid Matuszewski.     

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik w towarzystwie działaczy Klubu Petanque Leszczynko. Sędzią głównym zawodów był Maciej Kiepsch z Leszna, pomagał mu Jarosław Synowiec ze Śremu.

Turniej Wiosny cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

 

 

 

 

 

  

 
 
 
   Po rozegraniu w dniu 2.02.br turnieju tripletów następnego dnia w hali hippiki w Lesznie przy ul. Ostroroga odbyło się IX Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego. W turnieju wystąpiło 65 dwuosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Nysy, Oławy, Katowic, Szczecina, Wałbrzycha, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Lubonia, Czempinia, Gostynia, Góry Śląskiej, Kamionki. Na starcie stanęło także 8 dubletów z klubu Petanque Leszczynko. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z powiatu leszczyńskiego: z Osiecznej, Lipna,  Wilkowic, Rydzyny. Na starcie pojawili się także zawodnicy z Ukrainy i Francji. Zawody rozgrywano na technicznie trudnym terenie co wymagało od graczy dobrej taktyki i techniki gry. Po trwających ponad siedem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli obrońcy Grand Prix ubiegłorocznych zawodów Tomasz Milanowskia, Artem Dmytrenko z Warszawy, którzy wygrali wszyskie swoje pojedynki. O kolejnych miejscach zadecydował system Bucholca gdyż kolejne 3 drużyny miały po 6 zwycięstw. I tak drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanque Lesszczynko oraz Stefan Bartkowiak z Bulera Śrem, a na trzecim miejcu uplasował się dublet Klubu Petanque Leszczynko  Krystian Maćkowiak, Georges Burtin. Zaszczytne czwarte  miejsce, sprawiając mega sensacje zawodów, zdobyła drużyna amatorów Marzena Jeziorna z Lubonia i Ryszard Retta z Leszna. Jak widać z przedstawionych wyników gospodarze turnieju nie byli gościnni dla swoich konkurentów z kraju i zagranicy.
Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Wicestarosta Leszczyński Grzegorz Rusiecki  oraz prrezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.
Dodatkowo nagrody rzeczowe dla IV drużyny ufundowała firma ,,OBI" z Leszna. 
Sędzią głównym zawodów był Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa, sędzią pomocniczym Kamil Zaremba z Ciechanowa. Biuro zawodów obsługiwało małżeństwo Natalia i Wiesław Tabaka. 
Impreza przebiegała sprawnie, w sportowej atmosferze, obserwowało ja wielu miłośników gry w bule z Leszna i najbliższej okolicy.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko. 
 
 

 

 

 

 

 

   W dniu 2.02.br w hali hippiki w Lesznie przy ul. Ostroroga odbył się IX Halowy Turniej o Puchar Polskiej Federacji Petanque. Na starcie stanęło 59 trzyosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Oławy, Lubonia, Mieczowa, Śremu, Góry Śląskiej, Liskowa, Subkowy, Kaliska, Czempinia. W imprezie wystąpiło także 7 drużyny z Klubu Petanque Leszczynko oraz gracze z Francji i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, warto dodać, że aż 3 drużyny miały po sześć zwycięstw i jednej porażce. O zwycięstwie  w IX Halowym Turnieju o Puchar PFP zadecydował system Bucholtza. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, pierwsze miejsce zdobyła, sprawiając dużą niepodzianke wśród środowiska graczy petanque, drużyna Petanque Kaliska w składzie: Zbigniew Hennig, Krzysztof Mejna oraz Jan Neugebauer. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowy Petanque z Subkowy w składzie: Tomasz Mackiewicz, Jędrzej Wyczling, Waldemar Żmuda. Najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom ze Śemskiego Klubu Petanque: Markowi Maćkowiakowi, Leszkowi Złotowskiemu wzmocnionymi zawodnicką z Jedliny Wioletą Lorentz Kawczyńską. Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni Polskiej Federacji Petanque oraz puchar dla najlepszej drużyny turnieju. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy Klub Petanque Leszczynko. Podczas zawodów wyróżniono także nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę ,,ObI" drużynę Dęby Wałbrzych w składzie: Kazimierz Urbaniak,Henryk Ziomek, Mirosław Kaszubowski. Drużyny od miejsca IV do VI otrzymały pamiątkowe statuetki. Zawody cieszyły się zainteresowaniem miejscowych miłośników gry w bule. Przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, do której  głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Kamil Zaremba z Chojnic. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnego dnia po memoriale im. Jeana- Claude Salou W  02.12.br. w hali hipicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się II Halowe Grand Prix miasta Leszna pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Uroczystości otwarcia turnieju dokonał Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM w Lesznie Tomasz Szymański życząc zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 84 dwuosobowych drużyn. Podobnie jak dzień wcześniej na memoriale pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Ciechanowa, Wrocławia, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Żywca, Oławy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Boguszów Gorce, Liskowa oraz z Leszna. W imprezie wystąpili także zawodnicy z Francji i Ukrainy. 

 

Po trwających ponad 8 godzin zawodach, w bardzo wyrównanych pojedynkach pierwsze miejsce zdobył dublet w składzie: Paweł Pieprzyk z Sokoła Wrocław, Dawid Wojciechowski z UPKS Łódź.  Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w 6 pojedynkach, podobnie zresztą jak następnych pięć drużyn. O kolejności ,,pierwszej szóstki” zadecydował Bucholtz. Drugie miejsce zajęli gracze z Liskowa: Konrad Broniecki, Marek Broniecki. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie ze Śremu, w której grali Marek Maćkowiak, Leszek Złotowski. Bardzo dobre IV miejsce zajęli zawodnicy gospodarzy, Klubu Petanque Leszczynko w składzie Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak. V miejsce przypadło drużynie w składzie: Mateusz Wojna ze Śremu, Rafał Teufel z Myślenic. VI miejsce zdobyła drużyna z Warszawy w składzie: Mirosław Kurek, Marcin Kurek. Zawodnicy drużyn stojących na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Leszna. Zawodnicy zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy. 

 

Ponadto, Dyrektor Oddziału ,,OBI” w Lesznie pan Bartosz Kleiber ufundował dla 6 najlepszych juniorów startujących w zawodach nagrody niespodzianki.

 

W przerwie zawodów Prezydent Miasta Łukasz Borowiak życzył zawodnikom miłych wrażeń z pobytu w naszym mieście, deklarując jednocześnie potrzebę wybudowania w Lesznie krytego obiektu umożliwiającego grę w petanque. Słowa prezydenta spotkały się z żywą reakcją i gorącymi oklaskami ze strony uczestników turnieju. Prezydent Łukasz Borowiak dodał, że potrzeba czasu i wielu działań aby ten projekt właściwie przygotować do realizacji. Poinformował, także że wszelkie działania dotyczące projektu konsultować będzie z radnym miasta Leszna Krystianem Maćkowiakiem, na codzień aktywnym zawodnikiem gry w bule.

 

Prezes KPL Romuald Ratajczak w towarzystwie sekretarza klubu Krystiana Maćkowiaka wręczył Prezydentowi Leszna Łukaszowi Borowiakowi okolicznościowy grawerton za pomoc w krzewieniu i rozwoju petanque w Lesznie.

 

Warto dodać, że Halowy turniej Grand Prix podobnie jak dzień wcześniej Memoriał cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zawodników. Rozegrane turnieje halowe w Lesznie należą bezsprzecznie do największych turniejów halowych w kraju i jednych z największych w Europie.

 

Zawody przebiegały w duchu ,,fair play”, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Prezes KLP Romuald Ratajczak zapowiedział potrzebę kontynuacji turniejów halowych w przyszłym roku.

 

Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

 

       W dniu 01.12.br. w hali hipicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał im. Jean- Claude Salou w petanque. Francuz Jean Claude Salou był członkiem Klubu Petanque Leszczynko, jednym z prekursorów rozwoju petanque w naszym mieście. W grudniu 2016 roku zmarł po ciężkiej chorobie. Minutą ciszy uczczono pamięć wielkiego gracza i przyjaciela braci kulkowej. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała wdowa Bernadeta Pawlicka w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

        W memoriale wystartowała rekordowa liczba 198 zawodników, podzielonych na 66 trzyosobowych drużyn. Pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Myślenic, Żywca, Boguszów Gorce, Oławy, Bydgoszczy, Poznania, Lubonia, Śremu, Liskowa, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Kaliska oraz z Leszna. W imprezie wystartowali także zawodnicy z Francji oraz Ukrainy.                                                     

        Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, po bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju w składzie: Rafał Kaczmarek, Tomasz Grzelak (zawodnicy z Liskowa) wzmocniona Sergiuszem Gądkiem z Boguszów Gorce. Zdobywcy pierwszego miejsca wygrali na dystansie 7 rund (każda po 60 minut) 6 pojedynków, podobnie zresztą jak kolejne cztery zespoły. O kolejności miejsc zadecydował system Bucholza. Drugie miejsce zajęli: Daria Chmiel, Marcin Chmiel z Dębicy oraz Rafał Teufel z Myślenic. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie w składzie Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz (zawodnicy z Białegostoku) oraz Michał Zaniewski z Warszawy.

Bardzo dobre V miejsce wywalczył zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Rafał Grzelczak wspólnie z kolegami Przemysławem Bronkiem i Markiem Munikowskim z Wrocławia.

       Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Bernadety Pawlickiej Puchar Memoriału. Drużyny od miejsca I do VI otrzymały okazałe puchary oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora imprezy firmę MPbud Pawła Matysika. Najmłodsi zawodnicy turnieju: Zuzanna Szulc z Katowic oraz Flip Walkowiak z drużyny gospodarzy otrzymali nagrody finansowe od przedsiębiorcy Jerzego Szwałka, który także dostarczył 100 bochenków chleba na zawody.

        Po zakończeniu dekoracji najlepszych zawodników memoriału odbyło się losowanie 25 nagród wśród wszystkich zawodników turnieju. Nagrody sponsorowała leszczyńska firma ,,Torra” oraz Klub Petanque Leszczynko.                                                        

    Organizatorem memoriału był Klub Petanque Leszczynko. Turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, do której głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa. Obserwatorem zawodów z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Tadeusz Obuchowski z Jedliny.

        Według zdecydowanej większości zawodników istnieje potrzeba kontynuacji imprezy w przyszłym roku.  

 

 

 

 

 

 

 

 

      W dniu 14.10. br. na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskej w Lesznie rozegrano V Turniej Przyjaciół w petanque. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w imprezie wzięło udział aż 37, dwuosobowch ekip, reprezentujących  czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. W zawodach uczestniczyli gracze z Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Wałbrzcha, Jedliny, Dzierżoniowa, Oławy, Śremu, Lubonia, Góry Sląskiej, Liskowa, Żar, Boguszów Gorce oraz z Leszna. Gospodarzy turnieju, członków Klubu Petanque Leszczynko, reprezentowało 8 dubletów. Turniej przebiegał w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Pojedynki były zacięte, stały na wysokim poziomie technicznym. Warto dodać, że o kolejności drużyn na podium zadecydował Bucholz (system gry w bule) , gdyż 3 drużyny miały po 6 zwyciętw po rozegraniu 7 rund.  Po trwającym blisko 8 godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie Paweł Pieprzyk (Sokół Wrocław), Dawid Wojciechowski (Bula Kalonka Łódź). II miejsce na podium zajęła drużyna reprezentowana przez Kamila Ladaczka (Sokół Wrocław) i Artura Kałużnego z klubu Sudety Petanque Boguszów Gorce. III miejsce zdobyła drużyna z Jedliny, w której grali Jerzy Siara i Daniel Siara. Bardzo dobre IV miejsce zdobyła drużyna gospodarzy reprezentowana przez Krystiana Maćkowiaka i Georgesa Burtina.
Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy a zawodnicy zajmujące miejsca od IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Sędzią głównym zawodów był Marek Maćkowiak ze Śremu a sędzią technicznym Wiesław Tabaka z Leszna.
Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zgromadził wielu kibiców gry w bule z Leszna oraz najbliższej okolicy.
Duże zainteresowanie turniejem,dobra atmosfera wśród grających zawodników, sprawna organizacja turnieju, wymusza potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku.
 
Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko

 

 
 

 

         W dniu dzisiejszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VII Piknik Rodzinny - Niedziela z bulami. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowało aż 18 dwuosobowych zespołów, wywodzących się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko oraz mieszkańców pobliskiego osiedla ,,Zielone Światło". Zawody trwały około 5 godzin, w trakcie, których przeprowadzono pięć rund systemem bucholtza. Zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami, wprowadziły zawodników oraz kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy. Pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna ,,Bystry" w składzie Henryk Bystrzycki, Bogdan Pewny, która wygrała wszystkie pięć rund zawodów. Drugie miejsce wywalczyła ekipa,,Maćki", w której grali Danuta Andrzejczak i Krystian Maćkowiak. Na trzecim miejscu na podium stanęli gracze zespołu,, Szadoki" w składzie Krystyna i Ryszard Żyski.  

Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

         W konkursie rzutu precyzyjnego bulami, dla dzieci i młodzieży I miejsce wywalczył Adrian Twardowski, II miejsce zdobył Mateusz Urbańczyk, III miejsce zajął Błażej Twardowski, IV miejsce zdobyła Patryk Łagoda, V miejsce Kamila Łagoda, VI miejsce Nikola Dudek. Młodzi zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy, dodatkowo 1o najlepszych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe. Sędzią głównym zawodów był Piotr Maciejewski z Gostynia a pomagał mu Krzysztof Kawczyński z Leszna.

 

 

 


Zawody były bardzo sprawnie przeprowadzone, przebiegały w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pikniku, jak również kibice mogli korzystać  z poczętunku gastronomicznego.

Organizatorami turnieju oraz sponsorami pucharów, nagród rzeczowych byli: 
Biuro ds. Uzależnień Urzędu miasta Leszna 
Spółdzielnia Mieszkaniowa"Zielone Światło" 
Klub Petanque Leszczynko.

 

 

            W dniach 23-24.06.br na bulodromie ,,Linum” przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Dubletów w petanque. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 96 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy, trenerzy, osoby towarzyszące sprawili, że w imprezie uczestniczyło ponad 200 osób. Pojawili się gracze z Białegostoku, Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Dębicy, Wrocławia, Katowic, Poznania, Żywca. Wałbrzycha, Liskowa, Chojnic, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Oławy, Świdnicy, Gostynia, Mieczowa, Subkowy, Chojnic oraz Kaliskiej. W imprezie wystąpiło także 8 drużyn z Klubu Petanque Leszczynko. Można zażartować, że  leszczyński bulodrom ,,pękał w szwach”, część boisk usytuowano nawet na przyległym terenie należącym do targowiska Manhattan.                           

Po odegraniu hymnu narodowego, uroczystości otwarcia dokonał Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak życząc zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play”.

           Po trwających ponad 10 godzinach zawodach i rozegraniu 7 rund pierwszego dnia, do części finałowej Mistrzostw, w następnym dniu, zakwalifikowano 16 najlepszych zespołów.  Ta część zawodów odbywała się już systemem pucharowym. Na trudnych technicznie torach i po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach, pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrzów Polski Dubletów wywalczyła drużyna z Żywca w składzie: Marek Lach, Szymon Kubiesa. Złoci medaliści w finale pokonali 13:5 drużynę, w której grali zawodnik z Katowic Karol Szulc i gracz z Myślenic Grzegorz Kurowski. Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli Konrad Broniecki z Liskowa i Dominik Majda z Nysy. Dublet ten w zaciętym pojedynku pokonał drużynę w której grała reprezentantka Klubu Petanque Leszczynko: Kinga Cieślawska i jej partnerka, zawodniczka z Gdańska Anna Szubielska. Warto dodać, że dublet ten pokonał w zawodach ponad 80 drużyn, w których grali mężczyźni.   

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji zwycięzców mistrzostw dokonywał Wiceprezydent Miasta Leszna Piotr Jóźwiak w towarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

          Mistrzostwa Polski Dubletów były współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.  

          Dużą pomoc w organizacji zawodów okazały także spółki miasta Leszna: Miejski Zakład Zieleni, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Wydział Inwestycji UM oraz sponsorzy imprezy: Zakład kominiarski Jerzego Szwałka, spółka MP bud - Paweł Matysik oraz zakład mechaniki pojazdowej Arkadiusza Gintera z Świerczyny.

Wszystkim sponsorom oraz władzą miasta serdecznie dziękujemy. 

 

 

 

 

VI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque.

             W dniu 10.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej VI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

 

 

                  W godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.
             O godzinie 10:00, przy ,,dużej spiekocie" rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.  
             W turnieju wzięło udział 20 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
             Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
                Turniej rozegrano systemem pucharowym.
           Po trwających ponad 5 godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Witka" reprezentowana przez Macieja Kiepscha i Jerzego Szwałka. W finałowym pojedynku złoci medaliści pokonali zespół ,,Szadoki" (Krystyna Żyska, Ryszard Żyski) 13:7. W walce o trzecie miejsce zespół Janaqul (Jankowki Andrzej, Krystian Maćkowiak) pokonał ekipę Łysolki (Roma Sterna, Grzegorz Sterna) 13:8. Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy, przechodni Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczył Artur Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
       
       Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, a za miejca IV - VI okolicznościowe statuetkii, ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna. Najmłodzy uczestnik zawodów 8-letni Jaś Marciniak, wnuk patrona Memoriału otrzymał nagrodę niespodziankę.
            Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie"Linum". W dniach 23-24.06. br. leszczyński klub jest organizatorem Mistrzostw Polski w dubletach. W imprezie spodziewany jest udział ponad 200 zawodników reprezętujących 35 kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.
              Memoriał Wojciecha Marciniaka był współfinansowany przez Urząd Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

VII Mistrzostwa Leszna szkół podstawowych i ponadpodstawowych w petanque.

 

          W dniu dzisiejszym, przy przepięknej, słonecznej pogodzie na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskiej odbyły się VII Mistrzostwa Leszna szkół podstawowych i ponadpodstawowych w petanque.

          Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie Wioletta Lewandowska oraz radni miasta Leszna: Bernardyna Kaźmierczak i Krystian Maćkowiak. 

Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

         Drużyny występowały w 3 lub 4 osobowych składach. W zawodach wzięły udział cztery zespoły w kategorii szkół podstawowych i pięć zespołów w kategorii szkół ponadpodstawowych. Ogółem w mistrzostwach uczestniczyło 30 uczniów leszczyńskich szkół pod opieką nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do mistrzostw w petanque.

         Po trwających ponad 4 godziny zawodach, w kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12, wygrywając dwa pojedynki i jeden remisując. W drużynie zwycięzców występowali: Maja Szerszeń, Maja Waśkowiak, Maja Dopera. Do zawodów złotą drużynę przygotowywała Inga Matecka. Srebrne medale wywalczyła druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w składzie: Daria Knasik, Ola Pawłowska, Nikola Skoracka oraz Zuzanna Ratajczak.                                                      III miejsce na podium zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 5, w której grali: Błażej Twardowski, Norbert Łapiński i Mikołaj Przybylski.

         W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła, sprawiając bardzo dużą niespodziankę, drużyna Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Specjalnych. Złote medale zdobyli: Anna Krysiak, Paulina Błażejczak, Mikołaj Reich oraz Barbara Kołakowska. Drużynę do mistrzostw przygotowywał Jakub Ratajczak.                       Drugie miejsce wywalczyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Wiktoria Spławska, Zuzanna Skopińska, Natalia Kubiaczyk i Marta Janowicz.                       Trzecie miejsce na podium przypadło ekipie z Zespołu Szkół Specjalnych w składzie: Kamil Wojcieszyk, Patryk Matecki, Paweł Dolczewski.

        Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a zawodnicy medale i nagrody rzeczowe. Drużyny zajmujące miejsca poza podium otrzymały okolicznościowe statuetki a zawodnicy także nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy uczestniczący w zawodach jak również licznie przybyli kibice otrzymali pamiątkowe buttony dotyczące rozgrywanych mistrzostw.

         Nagrody rzeczowe ufundowali sponsorzy mistrzostw: Urząd Miasta Leszna, radni miejscy: Bernardyna Kaźmierczak, Krystian Maćkowiak, firmy: OBI, Sportgang, Libra, Bank Zach WBK S.A. oraz MZWiK.

        W przerwie zawodów, organizatorzy mistrzostw, zafundowali graczom oraz kibicom ciepły posiłek gastronomiczny.

 

        Zawody przebiegały sprawnie, w sportowej rywalizacji, dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy mistrzostw widzą potrzebę ich kontynuacji w przyszłym roku. 

 

  W dniu 27.05.2018 br. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano IX  Mistrzostwa Wielkopolski w petanque pod patronatem Prezydenta miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Wiceprezydent Leszna dr Piotr Jóźwiak w twarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
           Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały aż 43 zespoły reprezentująceh zawodników z Wrocławia,  Poznania, Łodzi, Gorzowa, Liskowa, Lubonia, Jedliny, Śremu, Oławy, Gostynia, Mieczowa i Góry Śląskiej.  Na starcie mistrzostw stanęło także 9 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.
           Po trwających ponad 8 godzinach emocjonujących zawodach okazało się, że pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła drużyna z Liskowa reprezentowana przez Rafała Kaczmarka i Roberta Hojnackiego. Medale srebrne zdobyli mieszkńcy Śremu: Grażyna Wojciechowska i Paweł Pieprzyk. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy z Wrocławia: Kamil Ladaczek, Ludwik Gułaj. Zawodnik  gospdarzy - Edward Kołodziński w parze z Grzegorzem Ladaczkiem zdobył bardzo dobre szóste miejsce.
          Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko. Gracze za miejsca IV - VI otrzymali pamiątkowe statuetki. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali od firmy ,,Obi" cenne nagrody rzeczowe.
           Należy nadmienić, że podczas rozgrywanych zawodów wizytę złożył Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, który dopingował miejscowych zawodników. Interesował się również stanem przygotowań do Mistrzostw Polski dubletów, które w dniach 23-24 czerwca br odbędą się na leszczyńskim ,,Linum". 
           Mistrzostwa Wielkopolski, pomimo, że w tym czasie w Lesznie odbywało się wiele innych ciekawych imprez sportowo - rekreacyjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników gry w bule z Leszna i okolicy.
           Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Tadeusza Obuchowskiego z Jedliny oraz sędziego głównego zawodów Piotra Milickiego ze Śremu.
Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

             W dniu 13.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano VII Indywidualne Mistrzostwa Miasta Leszna w petanque.  

            W turnieju wystartowało rekordowa liczba 90 zawodników. Gracze startujący w Mistrzostwach Leszna to ścisła czołówka krajowa.  W Lesznie pojawili się gracze z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Katowic, Gorzowa, Bolesławca, Boguszów Gorce, Oławy, Poznania, Lubonia, Śremu, Mieczowa, Liskowa, Góry Śląskiej, Nysy, Żywca, Myślenic, Gostynia oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

            W Mistrzostwach wystąpiła także reprezentantka Brazylii Jasi Pereira oraz zawodnik z Ukrainy, Artem Dmytrenko.    

            Po trwających ponad 7 godzin, bardzo emocjonujących zawodach, pierwsze miejsce zdobył wielokrotny Mistrz Polski Rafał Kaczmarek z Liskowa. Gracz ten na dystansie siedmiu rund zwyciężył w 6 pojedynkach. Taką samą ilość zwycięstw posiadali także: zdobywca drugiego miejsca Jakub Grzybowski z Żywca oraz zdobywca brązowego medalu, zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Edward Kołodziński. O kolejności na podium zadecydowały małe punkty (system Bucholza). Warto dodać iż bardzo dobre czwarte miejsce w Mistrzostwach Leszna zdobył inny gracz gospodarzy Rafał Grzelczak, który także wygrał 6 pojedynków, podobnie jak zajmujący 5 i 6 miejsca Jędrzej Śliż z Żywca i Kamil Ladaczek z Wrocławia. Jak łatwo zauważyć ,,Bucholtz był w roli głównej” przy przyznawaniu miejsc w Mistrzostwach Leszna.

            Zawodnicy stojący na podium udekorowani zostali pucharami, medalami a gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

           Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

     Sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiła, że turniej cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.  

          Już za dwa tygodnie t. j. 27.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędą się IX Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

           W dniu 01.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano IV Nocny Turniej o Puchar Prezesa Klubu Petanque Leszczynko.  

           W turnieju wystartowało aż 51 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania,  Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce,  Oławy, Poznania, Lubonia, Śremu, Mieczowa, Liskowa, Góry Śląskiej oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko. 

             Po trwających ponad 10 godzin zawodach, (turniej zakończył się po godz. pierwszej w nocy) pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez graczy z Liskowa w składzie Konrad Broniecki, Robert Hojnacki. Drużyna ta na dystansie dziewięciu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. Warto dodać, że po rozegraniu 5 rund systemem Bucholza i wyznaczeniu 16 najlepszych drużyn dalszy ciąg rozgrywek odbywał się systemem ,,fair play”. Zespół z Liskowa w finale pokonał drużynę z Wrocławia grającą w składzie: Kamil Ladaczek, Ludwik Gułaj w stosunku 13:2.  W meczu o trzecie miejsce na podium, ekipa ze Śremu w składzie Jacek Boiński, Piotr Sobolewski pokonała dublet gorzowski: Maciej Hańczuk, Przemysław Broniek po wyczerpującym pojedynku 13:6. 

               Najlepsza drużyna gospodarzy, reprezentowana przez Henryka Łuczaka i Janusza Łukaszewskiego zajęła dobre szóste miejsce.    

          Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

            Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

            Turniej, szczególnie pierwsza faza pojedynków, cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Były możliwe do przeprowadzenia w późnych godzinach nocnych dzięki oświetleniu bulodromu ,,Linum” lampami ledowymi. Warto dodać, że trzy lata temu Klub Petanque Leszczynko zwyciężył w organizowanym konkursie na budżet obywatelki miasta Lesznie, w wyniku czego założono na obiekcie nowoczesne oświetlenie. 

             Już za dwa tygodnie t. j. 13.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędzie się turniej open, singli o Mistrzostwo Miasta Leszna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           W dniu 8.04.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano Turniej Wiosny o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 72 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Chojnic, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Żywca, Krakowa, Oławy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Mieczowa, Liskowa oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

       Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez graczy z Liskowa w składzie Rafał Kaczmarek, Robert Hojnacki. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. O kolejnych miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do drużyny ze Śremu Leszka Klinowskiego i Zbigniewa Jernasia, którzy zajęli drugie miejsce. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie z Dzierżoniowa w składzie: Dawid Fabisiak, Patryk Handwerker. Najlepsza drużyna gospodarzy, w składzie: Georges Burtin, Krystian Maćkowiak zajęła dobre siódme miejsce.

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy, nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik, Krzysztof Adamczak oraz prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

 

          Turniej Wiosny cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. 

 

 

 

 

W dniu 03.02.br. w hali sportów konnych przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się VIII Halowy turniej w petanque o Puchar PFP.
           Turniej zgromadził ścisłą czołówkę polskich miłośników gry  bule oraz drużyny z zagranicy. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 54 trzyosobowych drużyn. Pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Poznania, Wałbrzycha, Liskowa, Chojnic, Ciechanowa, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa oraz z Leszna. W imprezie wystąpiły także ekipy z Czech, Szwecji oraz Francji.

           Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach i bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna składzie: Jerzy Siara, Daniel Siara,(zawodnicy z Jedliny) wzmocniona graczem z Dzierżoniowa Ryszardem Kowalskim, która na dystansie siedmiu rund zwyciężyła podobnie jak trzy następne drużyny w 6 pojedynkach. O kolejności na podium decydowały punkty Bucholtza. Drugie miejsce w turnieju zajęli gospodarze, reprezentanci Klubu Petanque Leszczynko: Krystian Maćkowiak, Georges Burtin oraz uzupełniający skład Kazimierz Jacak z klubu Liskowiak w Liskowie.  Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie składającej się z zawodników polskiej kadry, w której grali Rafał Grzelczak, Paweł Pieprzyk oraz Dawid Wojciechowski. 
          Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Prezesa Polskiej Federacji Petanque Marka Munikowskiego okazały, przechodni Puchar PFP. Drużyny od miejsca I do III otrzymały okolicznościowe puchary oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali także medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy.
          Na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy - firmy Tora z Leszna  oraz Teriel z Gostynia.

 

 

 

         Następnego dnia po Halowym turnieju o Puchar PFP t. j. 04.02.br. w hali hippicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się
VIII Halowe Grand Prix w petanque o Puchar Starosty Leszczyńskiego.

        Uroczystości otwarcia turnieju dokonał Wice Starosta Leszczyński Rober Kasperczak życząc zawodnikom dużo przyjemności z gry w duchu fer play.

           W turnieju wystartowała rekordowa liczba 76 dwuosobowych drużyn. Turniej ten jest zdecydowanie największym turniejem halowym w Polsce oraz jednym z największych tego typów turniejów w Europie.

       Podobnie jak dzień wcześniej na zawodach pojawili się gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Liskowa oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko. W imprezie wystąpili także zawodnicy z Francji, Czech oraz Szwecji.

         Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył dublet reprezentowany przez graczy z Warszawy: Tomasza Milanowskiego i Artema Dmytrenko. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła, podobnie jak kolejne cztery drużyny w 6 pojedynkach. O miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do Warszawiaków. Drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanue Leszczynko wspólnie z graczem ze Śremu Stefanem Bartkowiakiem. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie, w której grali Konrad Broniecki z Liskowa i Tomasz Korniłowicz z Białegostoku.

         Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy. 

           Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywał Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

        Halowy turniej Grand Prix, podobnie jak dzień wcześniej Halowy turniej o Puchar PFP, cieszył się zainteresowaniem kibiców z Leszna i najbliższej okolicy. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

      Miasto Leszno ,,urósło” do roli stolicy polskiej halowej petanque.

 

 

 

 

 

 

 

 

      W dniu 02.12.br. w hali hippicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał im. Jean- Claude Salou pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. W memoriale wystartowała rekordowa liczba 50 trzyosobowych drużyn. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, pierwsze miejsce zdobyła faworyzowana drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju:Marcina Rutkowskiego, Tomasza Lipczyńskiego i Dawida Wojciechowskiego. Drugie miejsce zajęli: Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz oraz Michał Zaniewski. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie ze Śremu, w której grali Stefan Bartkowiak, Janusz Stępniak oraz Sławomir Łuszczewski. Prezes naszego Klubu korzystając z okazji wręczył ,,Statuetki Złotego Bulonisty" przedsiębiorcom wspomagającym rozwój Klubu Petanque Leszczynko. Statuetki otrzymali: właściciel francuskiej firmy ,,MIL REMORQUES" Sylvin Millot, przedsiębiorca Aleksander Dolczewski oraz właściciel firmy MPbud Paweł Matysik.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Następnego dnia po Memoriale im. Jeana- Claude Salou w dniu 03.12.br. w hali przy ul. Ostroroga w Lesznie odbyło się Halowe Grand Prix miasta Leszna.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 69 dwuosobowych drużyn. W imprezie wystąpili oprócz graczy z Polski także zawodnicy z Francji i Ukrainy. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, pierwsze miejsce zdobył faworyzowany dublet, reprezentanci kraju: Tomasz Lipczyński, Marcin Rutkowski. Drugie miejsce zajęli gracze z Białegostoku: Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie gospodarzy, w której grali Kinga Cieślawska i Rafał Grzelczak. Zawodnicy drużyn stojących na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firme ,,OBI” - Oddział w Lesznie. Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.